Złoto i brąz Bartłomieja Stója. Udane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski dla zawodnika Victorii

Grzegorz Lipiec
Bartłomiej Stój z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zdobył podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze dwa medale: złoty i brązowy. PZLA
Bartłomiej Stój z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zdobył podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze złoty i brązowy medal. Pierwsze miejsce zajął w konkursie rzutu dyskiem, a trzecie w konkursie pchnięcia kulą.

Tymczasem Bartłomiej Stój święci kolejne sukcesy. Lekkoatleta Victorii Stalowa Wola podczas weekendowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze zdobył dwa medale. Pierwszy to brąz w konkursie pchnięcia kulą. Stój ustanowił swój nowy rekord życiowy - 17.90 metrów. Wygrał Andrzej Regin z Gwardii Szczytno. Zgodnie z oczekiwaniami Bartek zdominował konkurs rzutu dyskiem. Wygrał z wynikiem 62.40 metrów, a prowadził od pierwszego rzutu w całych zawodach.

Blisko medali była Anna Wójcik z Victorii. W biegu na 1500 metrów stalowowolanka zajęła piąte miejsce z najlepszym czasem w sezonie - 4:34.62. W biegu na 5000 metrów była czwarta - 17:26.63.