Złoty medal wychowanka Stali Nowa Dęba Grzegorza Sudoła w mistrzostwach Polski

(PISZ)
Grzegorz Sudoł wywalczył złoty medal rozegranych w Krakowie mistrzostw Polski.
Grzegorz Sudoł wywalczył złoty medal rozegranych w Krakowie mistrzostw Polski. Archiwum prywatne
Od pięknego akcentu rozpoczęły się dla nas rozgrywane w Krakowie Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów. Pierwszą konkurencją był chód na 20 kilometrów, w którym najlepszym okazał się wychowanek Stali Nowa Dęba Grzegorz Sudoł.

Na prowadzeniu przez większość dystansu szli Grzegorz Sudoł oraz Jakub Jelonek. Wicemistrz Europy z Barcelony z 2010 roku Grzegorz Sudoł dopiero na ostatnich metrach zaatakował i po iście sprinterskim finiszu zapewnił sobie złoty medal. Czas mistrza Polski oraz drugiego na mecie zawodnika to 1:25,41 godz. Ponad minutę później na linii mety zameldował się wychowanek Sokoła Mielec Rafał Augsutyn, który wywalczył brązowy medal - lider polskich tabel uzyskał w trudnych warunkach czas 1:26:52.

- Jestem bardzo zadowolony z tego złota, a nagrodę w postaci buziaków od żony Magdy oraz córek Oli i Zuli otrzymałem na mecie. Najważniejsze kobiety mojego życia dopingowały mnie z całych sił i ten doping bardzo mi pomógł - powiedział nam Grzegorz.

W rywalizacji kobiet na 20 kilometrów trzecie miejsce zajęła i brązowy medal zdobyła lekkoatletka Sokoła Mielec Katarzyna Golba, uzyskując czas 1:37,54 godz. Do mety nie dotarła również inna czołowa zawodniczka Paulina Buziak.