Zmiana czasu 2019. Ostatni raz? Kiedy zmiana czasu na letni...

  Zmiana czasu 2019. Ostatni raz? Kiedy zmiana czasu na letni z zimowego? Przestawienie czasu 2019 już niedługo. Zobacz, kiedy [18.03.2019]

  ak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to ostatni raz? Sprawdź, kiedy i w którą stronę przestawianie czasu.
  1/5
  przejdź do galerii

  Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy to ostatni raz? Sprawdź, kiedy i w którą stronę przestawianie czasu. ©analia baggiano / unsplash.com

  Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to ostatni raz? Takie nadzieje mamy, odkąd w ubiegłym roku Komisja Europejska przeprowadziła ankieta, z której wynikało, że większość obywateli UE nie uważa, by potrzebna była zmiana czasu. Z zimowego na letni przestawianie czasu odbędzie się już niedługo. Warto wiedzieć kiedy oraz w którą stronę. Sprawdź, kiedy będzie zmiana czasu z zimowego na letni!
  Zmiana czasu z zimowego na letni już niebawem. Teraz już coraz wcześniej robi się jasno i coraz dłużej możemy cieszyć się słońcem, dlatego też mnożą się pytania o to, kiedy zmiana czasu – w końcu oznaczać ona będzie jeszcze dłuższy dzień.

  Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni?


  Przestawianie czasu ma miejsce dwa razy do roku – wiosną, kiedy przechodzimy na czas letni i jesienią, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy. Co roku zmiana czasu na letni i na zimowy wypada w innym terminie, dlatego też nikogo nie dziwi pojawiające się co pół roku pytanie: kiedy zmiana czasu?
  Zmiana czasu na letni i na zimowy odbywa się zawsze według tej samej zasady. Ma miejsce zawsze z soboty na niedzielę, ale kiedy dokładnie?
  • Zmiana czasu z zimowego na letni – w ostatni weekend marca
  • zmiana czasu z letniego na zimowy – w ostatni weekend października

  Oznacza to, że zmiana czasu na letni w 2019 roku będzie miała miejsce w nocy z 30 na 31 marca.

  Przestawienie czasu 2019: w którą stronę przy zmianie czasu na letni?


  Zmiana czasu na letni i na zimowy zawsze rodzi też jeszcze jedno pytanie: w którą stronę przestawiamy zegarki? Pod tym względem wygrywa zimowa zmiana czasu: wtedy przestawiamy czas do tyłu, zatem zyskujemy dodatkową godzinę – którą większość po prostu przesypia. Zmiana czasu na letni każe nam tę godzinę zwrócić – zegarki przestawimy z 2:00 na 3:00, zatem noc będzie dla nas krótsza.

  Zmiana czasu: ostatni raz?


  Ten rok miał być tym, kiedy zmiana czasu ostatni raz będzie nas stresować – na to przynajmniej liczyliśmy, kiedy Komisja Europejska prowadziła ankietę w tej sprawie. Niestety, prace nad likwidacją zmiany czasu przedłużają się.
  4 marca 2019 głosowano w komisji transportu PE. Z głosowania wynika, że zmiana czasu ostatni raz nastąpi nie tak prędko – ma zostać zlikwidowana w 2021 roku. Państwa członkowskie UE będą mogły zdecydować, czy zostają przy czasie letnim czy zimowym. W tych państwach, które wybrałyby na stałe czas letni, zmiana czasu ostatni raz miałaby miejsce w marcu 2021 roku, zaś w państwach optujących za czasem zimowym – w październiku 2021 roku.

  FLESZ: Zmiana czasu - ostatni raz?

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love