Znakomity występ badmintonowych weteranów z Nowej Dęby w Mielcu

Piotr Szpak
Badmintonowi weterani z Nowej Dęby zaliczyli udany występ w Mielcu.
Badmintonowi weterani z Nowej Dęby zaliczyli udany występ w Mielcu. Archiwum klubowe
Bardzo dobrze spisali się wetrani z Nowej Dęby w 114 Turnieju FZ Forza Grand Prix Mielec z badmintonie. Od sezonu 2017/2018 zmienił się sponsor mieleckich turniejów. Sponsoring nad turniejem przejęła firma FZ Forza.

W grze pojedynczej w kategorii "Old boys" całe podium dla weteranów z Nowej Dęby. Zwyciężył w doskonałym stylu 49-letni Tadeusz Szczur, drugie miejsce wywalczył 58 letni Adam Bunio (najstarszy obecnie uczestnik mieleckich zmagań), a miejsce trzecie przypadło 47-letniemu Jackowi Tomasiewiczowi. Na miejscu piątym upla-sował się 51-letni Mieczysław Sitko.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule open zwyciężył debel rodzinny z Tarno-brzega Piotr Malik/Tymoteusz Malik, który w finale po grze stojącej na wysokim po-ziomie, pokonał debel oldbojów z Nowej Dęby: Adam Bunio/Tadeusz Szczur. Na miejscu piątym uplasował się kolejny debel oldbojów z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko/Jacek Tomasiewicz, a miejsce dziewiąte przypadło deblowi amatorów z Nowej Dęby: Mateusz Piekarz/Łukasz Wąsik.

W grze pojedynczej w kategorii "Runners up" dziewiąte miejsce przypadło Łukaszowi Wąsikowi z Nowej Dęby.

W grze pojedynczej rozgrywanej w formule open drugie miejsce zajął tarnobrzeżanin Tymoteusz Malik, na co dzień badmintonista Stali Nowa Dęba.

Warto też podkreślić, że dwa razy wywalczone podium trenera Adama Bunio w tych zawodach, to już 184 w 12-letniej historii trwania tych turniejów.
- Z wielką satysfakcją należy odnotować fakt, że to kolejny znaczący wkład badmin-tonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby w obchody złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, który to jubileusz w 2017 roku obchodzimy – stwierdził Adam Bunio.