Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znane osoby śpiewają zgodnym głosem na antenie Radia Leliwa

Klaudia TAJS [email protected]
Po wstępnych próbach głosu, dostrojeniu orkiestry i próbach przeforsowania swoich propozycji, pierwszą zaśpiewaną kolęda było "Wśród nocnej ciszy". Pierwszy rząd od lewej: prezes Radia Leliwy Bogusław Szwedo, wiceburmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Jacek Hynowski, tarnobrzeski starosta Krzysztof Pitra.  Drugi rząd od lewej: wójt Grębowa Kazimierz Skóra, sekretarz Biskupa Roman Janiec, poseł Mirosław Pluta, wójt Obrazowa Krzysztof Tworek.
Po wstępnych próbach głosu, dostrojeniu orkiestry i próbach przeforsowania swoich propozycji, pierwszą zaśpiewaną kolęda było "Wśród nocnej ciszy". Pierwszy rząd od lewej: prezes Radia Leliwy Bogusław Szwedo, wiceburmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Jacek Hynowski, tarnobrzeski starosta Krzysztof Pitra. Drugi rząd od lewej: wójt Grębowa Kazimierz Skóra, sekretarz Biskupa Roman Janiec, poseł Mirosław Pluta, wójt Obrazowa Krzysztof Tworek. Klaudia Tajs
Zarejestrowane kolędy w okresie świąt Bożego Narodzenia będą emitowane na antenie Radia Leliwa. Śpiewało wiele znanych osób.

W Tarnobrzegu odbyła się kolejna edycja "Kolędowania z Radiem Leliwa". Śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy, politycy i samorządowcy z obu stron Wisły zapomnieli o wzajemnych waśniach i sporach, bo przyświecał im jeden cel. To nagranie płyty z najpiękniejszymi, polskimi kolędami.

Mimo przedświątecznego natłoku zajęć, rosnącej listy zaproszeń na okolicznościowe spotkania, samorządowy i politycy z naszego regionu chętnie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów. Ci, którym służbowe obowiązki nie przeszkodziły, przyszli w piątkowy wieczór, do tarnobrzeskiego klubu "Końca nie widać", by pokolędować.

Gośćmi tegorocznego spotkania był biskup Krzysztof Nitkiewicz, senator Janina Sagatowska i poseł Mirosław Pluta. Kolędowali samorządowy: prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, wiceburmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Jacek Hynowski, wójt Obrazowa Krzysztof Tworek i wójt Grębowa Kazimierz Skóra.

DRUGA PŁYTA

Pomysł nagrania płyty z najpiękniejszemu, polskimi kolędami zaśpiewanymi przez lokalnych samorządowców i polityków wrócił po sześciu latach. - Poprzednim razem spotkaliśmy się w 2005 roku, w tarnobrzeskim klubie przy ulicy Moniuszki - wspominał Bogusław Szwedo, pomysłodawca nagrania płyty. - Pomysł może nie jest oryginalny, bo wielu samorządowców i parlamentarzystów w obecności duchownych organizuje spotkania i nagrywa swoje głosy, ale my także chcieliśmy nagrać taką płytę.

Bogusław Szwedo uznał, że wobec ostatnich przetasowań na fotelach burmistrzów i wójtów oraz w obliczu nowych twarzy z naszego regionu w Sejmie i Senacie, należy wrócić do nagrania. - Senator Janina Sagatowska ze Stalowej Woli jest osobą, która zaśpiewała na pierwszej płycie i powróciła ponownie do drugiego wydania - zauważa prezes Szwedo. - Pozostałe twarze są, w większości twarzami nowymi. Dlatego tym bardziej, miło nam było uwiecznić ich głosy na naszej płycie.
Szczególne podziękowania prezes Szwedo skierował w stronę tarnobrzeskiego posła Mirosława Pluty, którzy jeszcze w piątek rano głosował w Sejmie, a kilka godzin później wtórował samorządowcom w Tarnobrzegu.

POD BATUTĄ PANA MIECZYSŁAWA

Kolędowanie odbyło się z towarzyszeniem sekcji saksofonistów Miejskiej Orkiestry Dętej w Sandomierzu pod batutą Mieczysława Jakubowskiego. Po wstępnych próbach głosu, dostrojeniu orkiestry i próbach przeforsowania swoich propozycji, pierwszą zaśpiewaną kolęda było "Wśród nocnej ciszy". Drugą z kolei przypomniano "Przybieżeli do Betlejem". Na wybór trzeciej kolędy "Lulajże Jezuniu", wpłynął Marek Bronkowski, wiceburmistrz Sandomierza, który przyznając się publicznie, że jest to jego ulubiona kolęda, sprawił, że pozostali uczestnicy przystali na jego propozycję.

Mieczysław Jakubowski przyznał, że ci, którzy stanęli na przeciw jego batuty do profesjonalnych chórzystów nie należeli, ale dali z siebie wszystko. - Wśród śpiewających wyłowiłem większość basów - przyznał. - Było kilka tenorów, ale nie wyróżniały się znacząco. To był zgodny śpiew. Gdybyśmy mieli więcej czasu i popracowali, na pewno wyłapałbym kilka talentów.

Ale talent to nie wszystko, bo jak zauważył Mieczysław Jakubowski, zaangażowanie śpiewających było na najwyższym poziomie. - Śpiewanie było z marszu, ale i tak uważam, że efekt końcowy będzie zaskakujący.
Zarejestrowane kolędy w okresie świąt Bożego Narodzenia będą emitowane na antenie Radia Leliwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie