Zwycięski koniec młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba

/DASZ/
archiwum
Mocnym akordem kończą sezon rozgrywkowy 2009/2010 badmintoniści Stali Nowa Dęba. Doskonale spisali się oni w kończącym sezon Krajowym Turnieju Młodzików, który rozegrany został w Ropczycach.

Najlepiej spisali się w grze mieszanej, w której finał był wewnętrzną sprawą nowodębian. Zwyciężył mikst w składzie Patryk Kopeć/Jolanta Paduch, a drugie miejsce wywalczyli Ernest Ścipień i Maria Horodeńska. W grze podwójnej dziewcząt drugie miejsce wywalczyła para Maria Horodeńska/ Jolanta Paduch, a na trzecim miejscu uplasowały się Patrycja Kopeć (Stal Nowa Dęba) i Agnieszka Szymaszek (Orbitek Straszęcin). W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce zajął debel chłopców Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba)/Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg).

- Patryk i Tymoteusz jeszcze w przyszłym sezonie będą rywalizować na badmintonowych kortach całej Polski w kategorii młodzików i fachowcy naszej dyscypliny sportu wróżą tym dwóm młodym i utalentowanym zawodnikom wspaniałą przyszłość - mówi szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio.

Podczas trwania zawodów mile zaskoczony został przez działaczy, trenerów i zawodników Sokoła Ropczyce szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba, trener kadry wojewódzkiej młodzików Adam Bunio, który uhonorowany został specjalnym upominkiem "za współpracę na niwie sportowej". Trzeba przypomnieć, że podkarpaccy badmintoniści w sezonie 2009/2010 wywalczyli w imprezach rangi mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie dziesięć medali oraz ponad 150 punktów do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu. Jest to już drugie w tym sezonie wyróżnienie szkoleniowca z Nowej Dęby. Pierwsze otrzymał od prezydenta Mielca za znakomitą postawę i wygranie klasyfikacji generalnej już po raz piąty z rzędu turniejów badmintonowych pod nazwą Grand Prix Victora Gim 4 Life rozgrywanych od pięciu lat właśnie w Mielcu.