Zwycięstwa trzech zawodniczek SPAR-Zamku Tarnobrzeg w Sztokholmie

Piotr Szpak
Li Qian rozegrała w Sztokholmie popisowy pojedynek z silną reprezentantką Japonii Yui Hatamoto pokonujac ją 4:2. GRZEGORZ LIPIEC
Rewelacyjnie spisały się zawodniczki SPAR-Zamku Tarnobrzeg podczas pierwszej rundy turnieju głównego rozgrywanych w Sztokholmie Międzynarodowych Mistrzostw Szwecji, turnieju World Tour ITTF.

Rewelacyjna gra

Bardzo dobrze spisała się Li Qian, której przyszło zmierzyć się z reprezentantką Japonii Yui Hamamoto 4:2 (11:4, 11:13, 12:10, 11:13, 11:6, 11:9).

Pierwszy set był popisem zawodniczki tarnobrzeskiego klubu, która wygrała tę partię 11:4. Kolejne trzy partie były bardzo zacięte i zakończyły się grą na przewagi. Dwa z tych trzech setów zakończyły się porażką „Małej”. Po czterech setach był remis 2:2, ale kolejne dwie partie Li Qian rozegrała w popisowy sposób, pokonując silną rywalkę w bardzo emocjonujących sześciu setach.

- „Mała” zagrała kapitalnie, rywalka grała na najwyższym poziomie, ale nie dała rady „Małej”, która zasłużyła na wielkie brawa - komplementował swoją podopieczną trener i menażer drużyny SPAR-Zamku Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.

Rywalki bez szans

Na wysokości zadania stanęła Natalia Partyka, która wygrała ze Szwedką Matildą Ekholm 4:1 (11:9, 11:2, 11:5, 3:11, 12:10).

Dotychczas wiele razy bywało tak, że Natalia po wygraniu trzech setów kolejne przegrywała odchodząc od stołu pokonana. W piątek zanosiło się na kolejną niemiłą powtórkę, bowiem po wygraniu trzech setów czwarty został przez Partykę przegrany. Kolejną partię po zaciętej grze Partyka jednak wygrała awansując do drugiej rundy.

Trzecia z zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Han Ying zmierzyła się z reprezentantką Turcji Merve Mengle pokonując ją 4:0 (11:8, 12:10, 11:5, 11:6). Nie był to łatwy pojedynek dla grającej w barwach tarnobrzeskiego klubu reprezentantki Niemiec, która szczególnie w drugiej partii musiała się mocno namęczyć.

Nocne gry deblistek

Bardzo dobrze w eliminacjach do turnieju głównego debla spisały się reprezentantki Niemiec Han Ying oraz Irene Ivancan.

W pierwszym swym meczu pokonały one Amerykanki Pragi Jha i Yue Wu 3:1 (11:6, 6:11, 11:1, 11:9), a w drugiej swojej grze wygrały z reprezentantkami Portugalii Jieni Shao oraz Fu Yu 3:1 (11:6, 6:11, 11:1, 11:9). W piątkowej wieczornej grze, która zakończyła się po zamknięciu tego numeru gazety Han Ying oraz Irene Ivancan zmierzyły się ze Szwedkami Matildą Ekholem oraz Chrstiną Kallberg.

W pierwszej rundzie turnieju głównego debla, swój mecz dopiero o godzinie 21 stoczyły Polki Natalia Partyka oraz Katarzyna Grzybowska z SKTS Sochaczew, które zmierzyły się z reprezentantkami Szwecji Filippe Bergand oraz Ellen Holmsten.