Zwycięstwo tenisistek Siarki-ZOT Tarnobrzeg w ostatnim meczu tego roku

PiSz
Białorusinka Wiktoria Pawłowicz wygrała w Częstochowie dwie gry
Białorusinka Wiktoria Pawłowicz wygrała w Częstochowie dwie gry Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Bebetto AZS AJD Częstochowa przegrał z Siarką-ZOT Tarnobrzeg.

Wyniki gier: Gui Lin – Han Ying 0:3 (7:11, 3:11, 6:11), Daria Łuczakowska – Wiktoria Pawłowicz 1:3 (6:11, 5:11, 11:8, 4:11), Roksana Załomska – Kinga Stefańska 3:0 (11:6, 11:7, 12:10), Gui Lin – Wiktoria Pawłowicz 1:3 (9:11, 5:11, 11:7, 8:11).

Ostatni mecz tego roku, tak samo jak przez pięć poprzednich lat zakończył się wygraną 26-krotnych mistrzyń Polski.

Kłopoty zdrowotne sprawiły, że w meczu nie mogła zagrać Li Qian, więc trener Zbigniew Nęcek sprowadził na to spotkanie w Niemiec Han Ying i było to bardzo dobre posunięcie. Najlepsza zawodniczka naszego klubu w trzech setach pokonała Chinkę Gui Lin.
Najlepszą zawodniczką spotkania okazała się Białorusinka Wiktoria Pawłowcz, która najpierw wygrała z przeziębieniem, a następnie z dwiema zawodniczkami częstochowskiego klubu.

Jedyny punkt dle ekipy gospodyń zdobyła była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Roksana Załomska, która w trzech setach pokonała Kingę Stefańską.

Druga runda sezonu zasadniczego rozgrywek ekstraklasy rozpocznie się w sobotę 6 stycznia.