12 medali zdobyli reprezentanci Optimy Radom na Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej.

Włodzimierz Łyżwa
Natalia Wosztyl, mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów przez płotki.
Natalia Wosztyl, mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów przez płotki. Włodzimierz Łyżwa
W Białej Podlaskiej zakończyły się Lekkoatletyczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej z udziałem reprezentantów Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego Optima Radom. Fantastyczna postawa naszych reprezentantów, którzy zdobyli 12 medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe. Radomski klub wygrał klasyfikację medalową.

TUTAJ CZYTAJ O WYNIKACH REPREZENTANTÓW OPTIMY RADOM W PIERWSZYM DNIU LEKKOATLETYCZNYCH MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów przez płotki została Natalia Wosztyl z czasem 57.82 sekundy, a wicemistrzynią Izabela Smolińska z czasem 57.94 sekundy.

Mistrzem Polski w biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 51.67 sekundy został Gabriel Mikołajewski. Piąte miejsce z czasem 54.15 sekundy zajął Robert Mnich.

W finale biegu na 200 metrów kobiet brązowy medal zdobyła Martyna Kotwiła z czasem 24.08 sekundy. Mistrzynią Polski została Marlena Gola z Podlasia Białystok z czasem 23.70 sekundy.

W konkursie skoku w dal mężczyzn czwarte miejsce z wynikiem 7.10 metra zajął Dawid Krzemiński. Mistrzem Polski został Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska z wynikiem 7.62 metra.

W biegu sztafetowym 4x100 metrów mężczyzn czwarte miejsce zajął team radomski w składzie Bartosz Korcz, Olgierd Michniewski, Michał Czyż i Dawid Krzemiński z czasem 42.06 sekundy. Mistrzem Polski został zespół AZS Poznań z czasem 40.66 sekundy.

W biegu na 5000 metrów mistrzem Polski został Patryk Kozłowski z czasem 15.02.15 minuty. Dwaj pozostali radomianie, Stanisław Lebioda i Jarosław Kucharski nie ukończyli biegu.

W biegu sztafetowym 4x400 metrów kobiet radomski team w składzie Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła, Magdalena Smordak i Natalia Wosztyl zdobył złoty medal.

W biegu sztafetowym 4x400 metrów mężczyzn radomski team w składzie Robert Mnich, Krzysztof Turski, Stanisław Lebioda i Gabriel Mikołajewski zdobył brązowy medal.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami