3. liga grupa I - Pilica Białobrzegi powtórzyła wynik z maja i wysoko uległa Olimpii w Zambrowie

Maciej Kwiatkowski
I tym razem się nie udało. Wysoka porażka Pilicy w Zambrowie
I tym razem się nie udało. Wysoka porażka Pilicy w Zambrowie Maciej Kwiatkowski
Ostatnia w rozgrywkach Olimpia Zambrów była sobotnim rywalem Pilicy Białobrzegi. Gospodarze, przed meczem liczyli na pierwszy komplet punktów, zaś goście chcieli uczynić wszystko, by zrehabilitować się za wysoką domową porażkę z beniaminkiem z Bełchatowa. Cel zrealizowali ci pierwsi...

Wysoka porażka białobrzeżan!

Olimpia Zambrów – Pilica Białobrzegi 4:0 (2:0)
Bramki: Romanowicz 2, Gościniarek, Gojko.

Pod koniec rundy wiosennej poprzedniego sezonu Olimpia nie dała najmniejszych szans Pilicy i rozgromiła białobrzeżan, triumfując różnicą aż czterech goli! W sobotnim rewanżu podopieczni Marcina Sikorskiego liczyli, że tym razem z Zambrowa będą wracać w dużo lepszych nastrojach. Gospodarze przed starcie okupowali ostatnie miejsce w tabeli grupy II 3. ligi i w sześciu rozegranych pojedynkach zgromadzili tylko dwa oczka.

Tymczasem w 17 minucie Jakub Romanowicz wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zawodnik huknął piłkę z narożnika pola karnego, a ta trafiła jeszcze w głowę bezradnie interweniującego defensora Pilicy i wpadła do siatki, obok bezradnie interweniującego Michała Jerke. W 42 minucie bramkarz gości po raz drugi wyciągał futbolówkę z siatki. Tym razem Romanowicz wpadł w pole karne i po wymanewrowaniu kilku zawodników rywala, strzelił z lewej nogi, tuż obok bliższego słupka bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej części Jerka popisał się kapitalna interwencją nogami, bo mogło być nawet 3:0!

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, a zambrowianie nastawili się na grę z kontry. Minuty mijały, a żadnej z drużyn nie udało się zagrozić – w tej części meczu – bramce rywali. Dopiero w 65 minucie pierwszy celny strzał w wykonaniu outsiderów, przyniósł im trzecią bramkę. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kacper Gościniarek. Gospodarze byli więc o krok od powtórzenia wyniku z końca maja. Tak też się ostatecznie stało, bowiem w 83 minucie wynik pojedynku ustalił Denis Gojko. Dla Olimpii był to pierwszy triumf w obecnym sezonie, zaś dla gości z Białobrzegów czwarta porażka, a druga poniesiona z rzędu.

W innych meczach: Warta Sieradz - Lechia Tomaszów Maz 3:1, GKS Wikielec - Victoria Sulejówek 0:2, Legionovia Legionowo - ŁKS Łomża 3:0, GKS Bełchatów - Unia Skierniewice 1:1, Pelikan Łowicz - Mławianka Mława..., Jagiellonia II - Pogoń Grodzisk, Legia II Warszawa - Świt Nowy Dwór Maz - przełożone.