4 liga. W derbach Broń Radom pokonała Energię Kozienice

SzS
Fragment meczu - Daniel Ciupiński walczy o piłkę z Wojciechem Kupcem
Fragment meczu - Daniel Ciupiński walczy o piłkę z Wojciechem Kupcem Sylwester Szymczak
Sporo emocji było podczas meczu czwartej ligi. Broń Radom pokonała Energię Kozienice 3:2, a emocje towarzyszyły kibicom do samego końca. Po tej wygranej, radomski zespół został liderem tabeli.

Broń Radom - Energia Kozienice 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartłomiej Zawadzki 35 z karnego, 1:1 Adam Imiela 38, 2:1 Wiktor Putin 48, 3:1 Kamil Czarnecki 70 z karnego, 3:2 Zawadzki 84.
Broń: Kula - Korcz, Grunt, Wojciech Kupiec, Wicik, Nogaj (65. Leśniewski), Sala (79. Wiktor Kupiec), Nowosielski, Imiela, Putin, Czarnecki.
Energia: Piaseczny - Janiszewski, Wójcik, Lament, Midziołek (83. Skowroński), Michalski, Zawadzki, Kalinka, Kołodziejczyk (79. Sobolewski), Ciupiński, Książek (85. Osiak).

Bardzo zacięte i momentami ostre derby regionu rozegrano przy ul. Narutowicza. Do 30 minuty to goście zaskoczyli dobrą grą, częściej byli przy piłce, nie pozwalali Broni rozwinąć skrzydeł. Jednak z obu stron dogodnych sytuacji brakowało.
W 35 minucie Marcin Grunt wszedł wślizgiem na pograniczu pola karnego. Sędzia dopatrzył się faulu i podyktował "jedenastkę". Artur Kupiec, trener radomskiej drużyny mocno się zdenerwował i arbiter posłał go na trybuny. Bartłomiej Zawadzki bez problemów trafił do siatki.
Szybko odpowiedziała Broń i Adam Imiela po strzale głową dał drużynie wyrównanie. Z biegiem minut to Broń zaczęła grać lepiej, przeważała, a drugi gol padł na początku drugiej połowy. W zamieszaniu pod bramką gości, Wiktor Putin trafił na 2:1.
W 70 minucie sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul na Dominiku Leśniewskim. Trzeba przyznać, że arbiter tego dnia był najsłabszym aktorem widowiska. Mylił się w obie strony i oba rzuty karny były mocno wątpliwe.
Broń po strzale z rzutu karnego prowadziła 3:1 i wydawało się, że spokojnie dowiezie wygraną bez kłopotów. W 84 minucie przysnęła defensywa gospodarzy i Zawadzki dał Energii kontaktową bramkę. Ostatnie minuty były nerwowe i radomianie kompletnie się pogubili. Dali się zepchnąć do obrony, a Energia przy dwóch rzutach rożnych mogła wyrównać.