Adepci piłki ręcznej Lidera Radom wicemistrzami Polski w kategorii młodzików. Brawo dla młodych radomian

Radosław Olchowski
Młodzicy MTS Lider Radom wicemistrzami Polski w sezonie 2024 w piłce ręcznej młodzików. archiwum MTS Lider Radom
Finały mistrzostw Polski w piłce ręcznej młodzików okazały się szczęśliwe dla zespołu MTS Lider Radom. Zespół z naszego miasta wywalczył srebrne medale mistrzostw kraju!

Mamy medal mistrzostw Polski w piłce ręcznej adeptów. Lider Radom ze srebrem

Radomianie rywalizowali w na turnieju mistrzowskim w Tarnowie, w którym wystąpiło osiem najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej w kraju. Rywalami radomskich szczypiornistów w grupie eliminacyjnej byli: SPR Purina Kąty Wrocławskie, Gwardia Opole i MKS Sambor Tczew. Z Samborem i Kątami Wrocławskimi szczypiorniści Lidera wygrali odpowiednio 19:17 i 24:20. Porażka z Gwardią (18:22) spowodowała, że do fazy pucharowej radomianie awansowali z drugiego miejsca.

No i półfinale mistrzostw stoczyli zacięty bój z Wisłą Płock. Podopieczni trenera Rafała Banaczka spisali się wyśmienicie i po zcietym boku ograli ekipę z Płocka 21:20.

To był sportowy horror. Prowadziliśmy w tym półfinale już 6:1, ale potem Wisła odrobiła starty. W końcówce nasz skrzydłowy Szymon Machnio zdobył gola na wagę awansu do finału. Nasz zawodnik spisał się w tej sytuacji wybitnie. Kiedy dostał piłkę, a potem trafił nie do obrony. Dodam, że Szymon był naszym kluczowym zawodnikiem na tym turnieju. W efekcie został wybrany do najlepszej siódemki mistrzostw, jako najlepszy skrzydłowy. Drugi z naszych zawodników Franciszek Kasperowki został najlepszym obrotowym zawodów

– skomentował trener Banaczek.

Tymczasem w w drugiej grupie eliminacyjnej mierzyly się: KS Vive II Kielce, SKF Orlen Wisła I Płock, MKS Pałac Młodzieży I Tarnów i Port Service Wybrzeże Gdańsk. Do decydującej fazy awansowali gracze z Gdańska.

Finałowy mecz miał swoją dramaturgię, a o końcowym sukcesie gdańszczan zadecydowaly detale.

Zaczęliśmy świetnie, bo początkowo prowadziliśmy 3:0. Tak mniej więcej do 21 minuty finału cały czas byliśmy na prowadzeniu. Ostatecznie jednak Wybrzeże triumfowało jedną bramką. Moi podopieczni na razie są załamani, bo uciekło im zwycięstwo i złote medale. I to w sporcie jest normalne. Jednak wiem, że po krótkim czasie będą zadowoleni z tego wyniku. Lider Radom wicemistrzem Polski. Kto by przypuszczał, że osiągniemy taki rezultat. Oczywiście cieszymy się z tego osiągnięcia. To także motywacja do pracy na przyszłość. Nie ukrywam, że liczymy na to, by odbudować męskiego szczypiorniaka w Radomiu

– dodał trener Banaczek.

Warto dodać, że brązowe medale mistrzostw Polski młodzików w piłce ręcznej wywalczyli gracze Gwardii Opole, którzy w małym finale pokonali 34:17 Wisłę Płock.

Oto srebrni medaliści mistrzostw Polski młodzików w piłce ręcznej, czyli gracze MTS Lider Radom.

Michał Piwoński, Wojciech Zegadło, Piotr Szwarcberger, Krystian Wierciński, Mikołaj Warszawski, Maciej Stanik, Mieszko Rafalski, Dawid Sadowski, Wiktor Wojcieszek, Bartosz Krawczyk, Jakuba Lewicki, Jan Jędrzejewski, Jakub Pałgan, Nikodem Gielniowski, Szymon Machnio, Franciszek Kasperowski, Kułaga Bartosz, Mohammed BA FADHL Trener Rafał Banaczek.