Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Apel grójeckiej biblioteki: Oddaj wypożyczone książki, ktoś inny może ich potrzebować

wit
archiwum
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu apeluje do czytelników, by nie przetrzymywali w domach wypożyczonych książek.

- Ze względu na duży odsetek przetrzymywanych materiałów bibliotecznych oraz brak reakcji ze strony czytelników na pisma z prośba o zwrócenie wypożyczonych voluminów rozpoczęliśmy procedurę zmierzającą w kierunku zatrudnienia firmy windykacyjnej. Mówimy tu o naprawdę dużej ilości materiałów - w sumie blisko 3 tysiące pozycji. Dla czytelników i biblioteki to ogromna strata, bo zazwyczaj są to kolejne części różnych serii, na które są aktualnie rezerwacje – informują pracownicy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu.

Czytelnicy, którzy do 31 marca 2017 roku nie zwrócą przetrzymanych egzemplarzy wypożyczonych materiałów bibliotecznych i nie uregulują opłat za ich przetrzymanie, zostaną objęci procedurą windykacyjną.

W przypadku zagubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonych materiałów bibliotecznych czytelnicy maja możliwość: zwrotu innego egzemplarza – dokładnie tego autora, o tym samym tytule i szczegółach wydawniczych; zwrotu najnowszego wydania tego samego tytułu i autora, z zastrzeżeniem, zwrot innej pozycji o aktualnej wartości, przydatnej dla biblioteki.

Naliczoną opłatę za nieterminowy zwrot książek można w przypadkach uzasadnionych rozłożyć na raty. Wszystkie powyższe procedury powinny być każdorazowo omówione z bibliotekarzem oraz potwierdzone na piśmie. Dokonanie powyższych czynności wstrzymuje dalsze naliczanie opłaty za przetrzymanie książek.

- W przypadku zatrudnienia firmy windykacyjnej trzeba będzie uiścić kwotę naliczoną przez współpracującą z biblioteką firmę windykacyjną – informują pracownicy grójeckiej biblioteki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie