Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Sylwia Dąbrowa
Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz odniosły we wtorek dwa zwycięstwa w eliminacjach do turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w siatkówce plażowej, który rozgrywany jest w australijskiej miejscowości Torquay i awansowały do turnieju głównego.

Polki zmagania w Australii rozpoczęły od meczu z Kanadyjkami Amandą Harnett i Marie-Alex Belanger. Rywalki zwłaszcza w pierwszym secie mocno nastraszyły nasze siatkarki, ostatecznie jednak Biało-Czerwone w dwóch setach rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zrewanżowały się Czeszkom

Rywalkami Gruszczyńskiej i Wachowicz w meczu, którego stawką był awans do turnieju głównego, były Czeszki Helena Havelkova i Marketa Slukova. Obydwie pary zmierzyły się ze sobą kilka dni temu w turnieju Challenge (faza grupowa). Polskie siatkarki przegrały tamto spotkanie, miały więc dodatkową motywację, by udowodnić rywalkom, iż wcale nie są od nich słabsze.

Pierwszego seta wygrały nasze zawodniczki, w kolejnym to jednak Czeszki cieszyły się ze zwycięstwa. O tym, który duet wyjdzie zwycięsko z rywalizacji decydował więc trzeci set. W nim lepiej spisały się Polki, które odniosły zwycięstwo różnicą aż sześciu punktów i w nagrodę awansowały do fazy grupowej.

Turniej w Torquay jest ostatnim z serii Elite 16 w 2022 roku. W grudniu z kolei zostaną rozegrane jeszcze dwa turnieje Future.

Beach Pro Tour Elite 16 w Torquay

I runda kwalifikacji: Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Amanda Harnett/Marie-Alex Belanger (Kanada) 2:0 (22:20, 21:15)

II runda kwalifikacji: Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Helena Havelkova/Marketa Slukova (Czechy) 2:1 (21:18, 15:21, 15:9)