Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą nowe samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie białobrzeskich. Gminy dostały w sumie 5,3 miliona złotych

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Cztery gminy z powiatu białobrzeskiego dostanie w sumie 5,3 miliona złotych od samorządu Mazowsza na zakup wozów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
Cztery gminy z powiatu białobrzeskiego dostanie w sumie 5,3 miliona złotych od samorządu Mazowsza na zakup wozów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/P. Walewski
Wójtowie gmin Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec podpisali umowy na dofinansowanie zakupu nowych samochodów strażackich dla druhów ze swoich gmin. W sumie samorząd województwa mazowieckiego przekaże dla jednostek z powiatu białobrzeskiego 5,3 miliona złotych unijnych dotacji.

Będą nowe samochody dla druhów z czterech gmin powiatu białobrzeskiego

W sobotę 17 lutego w Promnie zostały podpisane cztery umowy na zakup wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Pni w gminie Promna, Radzanowa, Starej Błotnicy i Stromca. W spotkaniu uczestniczyli między innymi marszałek Mazowsza Adam Struzik, radny mazowiecki Leszek Przybytniak, wójtowie gmin oraz strażacy. Do czterech Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu białobrzeskiego trafi ponad 5,3 miliona złotych. Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, to realna pomoc, na jaką mogą liczyć druhny i druhowie z powiatu białobrzeskiego.

– Nowoczesne wozy to bezpieczeństwo mieszkańców i ochrona środowiska, a przecież teren większości tych gmin jest objęty obszarem chronionym Natura 2000 - mówił Leszek Przybytniak.

Gmina Stromiec zakupi średni samochód ratowniczo - gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Stromcu. wartość projektu to 1 864 920,00 złotych, w tym jest prawie 1,6 miliona złotych unijnej dotacji. resztę pieniędzy samorząd dołoży ze swojego budżetu.

Gmina Stara Błotnica specjalistyczny wóz ratowniczo - gaśniczy dla miejscowej Ochotniczej Straży Pozarnej. Projekt jest wart 1 188 260,00 złotych. Z tego nieco ponad 1 milion złotych to dotacja, którą z funduszy unijnych przekaże samorząd Mazowsza. resztę pieniędzy gmina dołoży z własnej kasy.

Gmina Promna kupi średni samochód ratowniczo - gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Pnie. Projekt jest wart 1 678 009,10 złotych, w tym est ponad 1,4 miliona złotych dotacji od samorządu Mazowsza.

Nowy wóz strażacki będzie miała też Ochotnicza Straż Pożarna w Radzanowie. Na zakup Urząd Gminy pozyskał ponad 1,3 miliona złotych, a cały projekt jest wart 1 603 372,65 złotych. Z tego 57 milionów złotych trafi do jednostek z regionu radomskiego.

– Zależy nam, aby samochody jak najszybciej trafiły do jednostek, więc niemal każdego dnia podpisujemy umowy z samorządami i jednostkami OSP. Dzięki temu nasze jednostki będą dysponować nowoczesnymi wozami. To ważne wsparcie dla druhen i druhów. W sytuacjach zagrożenia to właśnie oni niosą pomoc mieszkańcom, dlatego zasługują na nowoczesny sprzęt, który nie tylko ułatwi im tę trudną pracę, lecz także zwiększy ich bezpieczeństwo w trakcie służby. Subregion radomski otrzyma łącznie 57 milionów złotych na na zakup 40 wozów strażackich - podkreślał Rafał Rajkowski.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie