Broń i Pilica zachwycają formą. Wyniki meczów sparingowych (zdjęcia)

/SzS/
Broń pokonała Łysicę. Łukasz Szymoniak (z prawej), były gracz Broni zupełnie nie radził sobie z 18-letnim Jakubem Chrzanowskim (w środku). S. Szymczak
W środę rozegrano kolejne mecze sparingowe. Formą i skutecznością zachwycają dwie nasze trzecioligowe drużyny, Broń Radom i Pilica Białobrzegi

Broń Radom - Łysica Bodzentyn 4:1 (2:0), Marczak 17, 67, 89, Sałek 29 - Kalista 47.

Broń: McMullin (46 Wnukowski, 66 Prasek) - Rdzanek (46 Budziński), Gorczyca (62 Pełka), Skórnicki, Wichucki (46 Wicik), Noheem, Sałek (70 Modzelewski), Oshikoja, Leśniewski (80 Midziołek), Marczak, Chrzanowski (70 Nogaj).
Mecz rozegrany został na boisku w Jedlni Kościelnej. Radomscy piłkarze wystąpili w osłabionym składzie bez kontuzjowanego Tunezyjczyka, Wajiha Bouchniby oraz Tomasza Bartosiaka, który z kolei skręcił staw skokowy.
AKTYWNY MARCZAK
Pierwsze minuty należały do Łysicy, która stworzyła dwie groźne okazje. Jedną z nich miał Mirosław Kalista, którego chciał mieć u siebie szkoleniowiec Broni, Tomasz Dziubiński, ale zawodnik zdecydował, że zostanie w Łysicy. Potem do głosu doszła ekipa z Radomia.
Po raz kolejny dobry występ w barwach Broni zaliczył Mariusz Marczak, który wykończył ładną akcję kolegów. Chwilę później wynik podwyższył Damian Sałek. Przed przerwą na grę Broni patrzyło się z wielką przyjemnością.
Tuż po przerwie Broń straciła gola, ale w 50 minucie powinna podwyższyć rezultat, ale Jakub Chrzanowski dwukrotnie w ciągu kilku minut trafił w słupek. Z kolei w 61 minucie, Sałek zdobył bramkę dla Broni, ale był na spalonym.
Ozdobą spotkania był gol zdobyty przez Marczaka, który uderzył "rogala" bezpośrednio z rzutu rożnego.
W trzecim kolejnym sparingu Broń wygrała, a przy tym zachwycała swoją grą. Chciałoby się tak grający zespół widzieć w meczach ligowych.

Pilica Białobrzegi - Oskar Przysucha 5:1 (1:0), Kucharczyk 29, Sobczak 48, 87, Gołębiewski 72, 78 - K. Siwek 75

Pilica: Młodziński - Podgórski, Morys, Rotuski, Jasikowski, Matulka, Hernik, Majewski, Ćwil, Kucharczyk, Ciupiński oraz Bolek, Janakowski, Janowski, Ziemnicki, Oziewicz, Sala, Barzyński, Gołębiewski, Sobczak.
Oskar: Stańczyk - D. Siwek, Kucharski, Moskwa, M. Gil, Lewiński, Maciejczak, Najdzik, Obuch, P. Gil, Książek oraz Przepiórka, Sapieja, K. Siwek, Suder, Krzyżanowski.
SKUTECZNY SOBCZAK
W drużynie Pilicy testowany był Daniel Ciupiński z Broni Radom, zaś w ekipie Oskara Bartłomiej Książek, również gracz klubu z Radomia. Z kolei dobrze w ekipie z Białobrzegów zagrał Rafał Sobczak, ostatnio zawodnik grójeckiego Mazowsza.

Zwolenianka Zwoleń - Powiślak Końskowola 2:4 (1:1), Markowski, Pyrka.

- Mimo porażki dobrze to wyglądało. Pod koniec przeprowadziłem kilka zmian i dopiero zaczęliśmy tracić gole - mówił po meczu Marek Oczkowski, trener Zwolenianki.

Broń Radom (juniorzy starsi) - Polonia Iłża 3:3 (1:3), Sokołowski, Oparcik, Kozera - Ziętek, Lewandowski, Bawor.