Broń Radom pokonała Szydłowiankę i zwiększa przewagę

SzS
Fragment meczu Broni z Szydłowianką
Fragment meczu Broni z Szydłowianką Sylwester Szymczak
W czwartej lidze mazowieckiej piłkarze Broni Radcom pokonali 3:2 Szydłowiankę Szydłowiec. Komplet punktów pośród drużyn z naszego regionu wywalczył też Oskar Przysucha.

Broń Radom - Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (1:1)
Bramki: Leśniewski 22, 57, 71 - Miller 25, Zagórski 81 z karnego
Broń: Młodziński - Jakubczyk, Sala, Wicik, Dobosz, Leśniewski, Więcek, Sałek, Bojek (88. Nogaj), Nowosielski, Czarnecki (76. Książek).
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara, Drożdżał, Wiatrak (77. Wasilewski), Sadkowski, Menzegha (87. Ziętkowski), Zagórski, Czarnota, Kalbarczyk, Lewiński, Miller.

Ciekawe spotkanie zobaczyli kibice na stadionie przy ul. Narutowicza 9. W pierwszej połowie goście zagrali odważnie, bez respektu dla lidera i zasłużenie remisowali w Radomiu. Najpierw w 22 minucie po rozegraniu z rzutu rożnego, piłkę kopnął spoza pola karnego, Dominik Leśniewski.
Chwilę później po akcji Lewińskiego, uderzył na bramkę Błażej Miller i Szydłowianka doprowadziła do remisu.

W drugiej połowie Broń ruszyła do ataków, chwilami goście byli zamknięci na swojej połowie. Jednak w 56 minucie po kontrze, to goście mogli objąć prowadzenie. Miller dostał prostopadłą piłkę i z siedmiu metrów strzeli wprost w Młodzinskiego. Zaledwie minutę później było już 2:1, bo Leśniewski ładnym strzałem wykończył akcję kolegów. W 71 min Leśniewski zdobył trzeciego gola i wydawało się, że Broń spokojnie dowiezie komplet punktów. Tymczasem w 81 minucie Paweł Młodzinski sfaulował rywala w polu karnym i arbiter podyktował "jedenastkę". Szydłowianka strzeliła kontaktowego gola, ale na wyrównanie brakowało gościom siły i pomysłu, bo już nie zagrozili bramce Broni. Z kolei Broń miała jeszcze dwie świetne okazje, Nowosielski trafiał w poprzeczkę, a Leśniewski w słupek.

Po tej wygranej i remisie Victorii Sulejówek, Broń ma już cztery punkty przewagi nad wiceliderem, Victorią Sulejówek.