Piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom lepsze od Sośnicy Gliwice. Rywalki radomianek spadły z ligi

Radosław Olchowski
Szczypiornistki Pre Zero APR Radom zanotowały dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Kobiet. archiwum APR Radom
W niedzielne popołudnie piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom rozgrywały wyjazdowe spotkanie w ramach Centralnej Ligi Kobiet. Radomianki wygrały to starcie i tym samym przesądziły o spadku gospodyń o klasę niżej.

Mimo, że w meczu rywalizowały zespoły z odległych biegunów (APR jest wysoko w tabeli, zaś Sośnica to ostatnia ekipa), był to wyrównany mecz. Do przerwy radomianki prowadziły tylko jednym golem.

- Pierwsza połowa nie była skuteczna w naszym wykonaniu. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów własnych. Na szczęście po przerwie było już znacznie lepiej – rozpoczął Adrian Kondraciuk, trener APR Radom.

No i po zmianie stron Sośnica walczyła ile sił i długo pachniało niespodzianką. Wszak remis na tablicy wyników pojawiał się raz po raz. Na cztery minuty przed końcową syreną było 23:23. Ostatecznie podopieczne trenera Kondraciuka zdołały ograć rywalki. Kluczowe gole przyjezdne zdobyły w końcówce, wygrywając ostatecznie różnicą dwóch trafień. O sukcesie w Gliwicach przesądziły Natalia Wach i Małgorzata Michalska. Obie szczypiornistki APR -u zdobyły gole na wagę trzech punktów.
Sośnica tym samym nie ma już szans na uratowanie się przed spadkiem z zaplecza Super Ligi.

- Nie było to łatwe spotkanie. Wygraliśmy, zdobyliśmy trzy punkty, ale na ten sukces musieliśmy solidnie zapracować. Cieszy to, że kolejne minuty na zapleczu ekstraklasy zaliczają nasze młode zawodniczki. Jak choćby Zosia Ciszewska, która zdobyła swoją pierwszą bramkę w tych prestiżowych rozgrywkach.

Sośnica Gliwice – Pre Zero APR Radom 24:26 (10:11).

APR Radom: Kolasińska, Barańska, Gwarek - Wach 9, Michalska 7, Skorża 5, Papke 3, Dydek 1, Ciszewska 1, Machnio, Koss, Siedlecka, Krzymowska, Nowak, Gajewska, Adaczyńska.

W innych meczach 19. kolejki:

Dziewiątka Legnica – MTS Żory 19:31, SPR Pogoń Szczecin – AZS AWF Handball Warszawa 25:29, SPR Arka Gdynia – Ruch Chorzów 25:26, Sambor Tczew – Vitamineo Jelenia Góra 29:29 (6:5 w rzutach karnych), Suzuki Korona Handball Kielce -Enea Piłka Ręczna Poznań 32:34.