Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Mazowsza. Jeden z projektów to budowa drogi rowerowej Jasieniec - Mariampol w powiecie kozienickim

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Droga wojewódzka numer 730 koło Mariampola w gminie Głowaczów.
Droga wojewódzka numer 730 koło Mariampola w gminie Głowaczów. Google
W poniedziałek, 20 września, ruszyło głosowanie na projekty w II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W sumie na kartę do głosowania trafiło 111 pomysłów obywatelskich, z czego 17 pochodzi z regionu radomskiego. Jeden z nich dotyczy gminy Głowaczów. Głosowanie trwa do 10 października.

Numer 177 w Budżecie Obywatelskim Mazowsza nosi projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego Jasieniec - Mariampol w pasie drogowym drogi wojewódzkiej numer 730 na odcinku od kilometra 39 + 700 do kilometra 40 + 100.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej szansą poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i spełnieniem wieloletnich marzeń mieszkańców. W ramach zadania ciąg pieszo-rowerowy pozwoli mieszkańcom Mariampola bezpiecznie poruszać się po najbardziej niebezpiecznym odcinku drogi numer 730 na ternie gminy Głowaczów.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej numer 730 znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i spełni wieloletnie oczekiwania mieszkańców. Ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od zjazdu na drogę do Jasieńca - wzdłuż drogi 730 kończąc przy zjeździe na drogę do Mariampola. Ciąg o szerokości 2,5 metra zabezpieczony krawężnikami na odpowiedniej podbudowie, będzie znakomitym rozwiązaniem komunikacyjnym i pozwoli uwierzyć dużo większej liczbie mieszkańców w bezpieczny i ekologiczny sposób poruszania się , jakim jest rower. Będzie on stanowił kolejny etap budowy ciągu pieszo rowerowego, który ma połączyć najdalszy punkt drogi 730 z siedzibą gminy.

Realizacja projektu przyczyni się do rozwiązania problemów zdiagnozowanych w obszarze transportu indywidualnego na terenie Województwa Mazowieckiego, czyli narastającej intensywności ruchu samochodowego, hałasu, tłoku, korków, zanieczyszczenia powietrza związanego z emisją spalin, niebezpieczeństwa ruchu drogowego, zagrożenia wypadkiem, z powodu niewystarczającego poziomu infrastruktury dedykowanej rowerzystom i pieszym.

Niezbędna jest zmiana podejścia do ruchu rowerowego - z formy rekreacyjnego stylu życia społeczeństwa „zakorkowanych ulic pełnych spalin” na proekologiczne zachowania komunikacyjne, będące koniecznością w nadchodzących latach. Dlatego należy dążyć do budowy dróg pieszo - rowerowych oraz popularyzacji idei wprowadzenia rowerzystów i pieszych z poboczy dróg publicznych na dedykowane im bezpieczne i komfortowe drogi i trasy pieszo - rowerowe. Adresatami projektu są mieszkańcy gminy, powiatu, województwa mazowieckiego. Zarówno dzieci i młodzież wysiadająca z autobusów szkolnych na przystanku oraz dorośli, seniorzy, turyści , którzy najchętniej korzystają ze wsparcia sprawdzonego i ekologicznego środka transportu, czyli roweru.

Koszt inwestycji oceniono na - przygotowanie dokumentacji projektowej 40 tysięcy złotych i roboty budowlane 280 tysięcy złotych; łącznie 320 tysięcy złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie