Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Caritas Diecezji Radomskiej będzie rozdawać żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin

wit
- Łącznie na jedną osobę przypada 46,19 kilogramów żywności – mówi Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.
- Łącznie na jedną osobę przypada 46,19 kilogramów żywności – mówi Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności. Szymon Wykrota
W sierpniu rusza kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ) 2014-2020. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Jego celem jest ograniczenie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących.

W sierpniu rusza kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ) 2014- 2020 – Podprogram 2016. Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Jego celem jest ograniczenie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących.

- Pomoc w ramach wspomnianego programu kierowana jest do tych osób, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie i rodzinie posiłków. Program jest więc skierowany do ograniczonej liczby osób, takich które znajdują się w najtrudniejszej życiowej sytuacji. Pomoc będzie udzielana od sierpnia tego roku do czerwca przyszłego roku w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane potrzebującym bezpłatnie – mówi Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.

W ramach POPŻ Podprogram 2016 Radomski Bank Żywności będzie przekazywał organizacjom partnerskim lokalnym 13 produktów spożywczych: makaron, ryż, herbatniki, mleko, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier i olej rzepakowy.

- Nie wiemy jeszcze czy do tego asortymentu nie dołączy jeszcze ser żółty, ale to na razie stoi pod znakiem zapytania. Łącznie na jedną osobę przypada 46,19 kilogramów żywności. Na pewno w tej edycji programu możemy mówić o znacznie bogatszym asortymencie niż miało to miejsce w poprzednich edycjach – mówi Krzysztof Sokołowski.

Łącznie Radomski Bank Żywności przyjmie do swojego magazynu 1146 ton produktów. Pomocą zostanie objętych 23500 osób za pośrednictwem 39 organizacji partnerskich.

Radomski Bank Żywności w Podprogramie 2016 będzie realizował także tak zwane działania towarzyszące. To cykliczne działania oferowane osobom, które skorzystają z pomocy żywnościowej. Ich celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu najbardziej potrzebujących.

W ramach działań towarzyszących odbędzie się 40 warsztatów kulinarnych i tyle samo dietetycznych i ekonomicznych, 10 dotyczących nie marnowania żywności. Będzie mogło w nich uczestniczyć od 2400 do 2850 osób, które skorzystają także z pomocy żywnościowej.

- Te warsztaty mają nauczyć adresatów programu gospodarowania żywnością, umiejętnego robienia zakupów. To często osoby, które nie potrafią właściwie gospodarować tym co mają, są podatne na działanie reklamy – mówi Krzysztof Sokołowski.
Po pomoc żywnościową w ramach programu mogą zgłaszać się osoby których dochód w przypadku osoby samotnej nie przekracza 951 złotych i 771 złotych w przypadku osoby w rodzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie