Cenna wygrana koszykarzy Hydrotrucku Radom w Opolu!

Sylwester Szymczak
archiwum
W meczu 23 kolejki pierwszej ligi koszykarzy, AZS Wagree Politechnika Opole zmierzyła się z Hydrotruckiem Radom. Goście odnieśli ważne zwycięstwo.

AZS Weagree Politechnika Opole - Hudrotruck Radom 87:98 (21:25, 18:18, 32:25, 16:30)

Politechnika: Rutkowski 20 (3), Kobel 19 (1), Kaczmarzyk 17 (4), Reid 11, Jodłowski 11 (1), Białąchowski 4, Lis 3 (1), Maciejak 2.
Hudrotruck: Williams 32 (3), Zalewski 23 (5), Ciechociński 12 (1), Wall 10 (2), Sadowski 7, Dawdo 6, Sowa 3 (1), Krzych 3 (1), Laihonen 0.

Przed tym meczem AZS zajmował piąte miejsce, a Hydrotruck z bilansem 11-1 zajmował 11 miejsce. To gospodarze, którzy dobrze grali we własnej hali byli faworytem tego spotkania. Zaczęło się od stanu 8:2. Gospodarze dobrze trafiali z dystansu, ale Hydrotruck nie dał się zaskoczyć i szybko zaczął reagować na poczynania miejscowych. Przewaga szybko topniała, a pod koniec pierwszej kwarty radomianie pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Po trójkach Jakuba Zalewskiego zrobiło się 21:30. Hydrotruck starał się utrzymywać przewagę. Popełniał błędy, ale na szczęście opolanie również notowali straty i niecelne rzuty. Tuż przed przerwą było już tylko 39:41.

Opolanie potrzebowali trzy minuty, aby w trzeciej kwarcie doprowadzić do wyrównania, a w 27 minucie ponownie wyszli na prowadzenie 63:61. To był słabszy fragment drużyny Hydrotrucku, która zaczęła rzucać nerwowo. Było już 71:64. Udało się odrobić straty i jeszcze wyjść na minimalne prowadzenie i wynik dość długo oscylował wokół remisu. Bardzo ważne dwie trójki przy remisie trafił Jakub Zalewski i radomski zespół na pięć minut przed końcem odskoczył na sześć "oczek". Radomianie coraz lepiej bronili, bo gospodarze w ciągu pięciu minut zdobyli zaledwie trzy punkty. Przewaga urosła do 10 punktów. Jednak za chwilę po faulu niesportowym Błażeja Sowy i akcji Jakuba Kobla przewaga stopniała błyskawicznie do pięciu punktów.
W końcówce Hydrotruck zagrał bardzo mądrze i odpowiedzialnie. Budował powoli przewagę i nie dał sobie wydrzeć wygranej mimo, że opolanie próbowali jeszcze odrobić straty.
Tradycyjnie na wysokim poziomie zagrał Darren Williams, ale też świetny mecz zagrał Jakub Zalewski.
W niedzielę o godz. 18 koszykarze Hydrotrucku zagrają w hali przy ul. Narutowicza 9 z zajmującą ósmą lokatę Kotwicą Kołobrzeg. Jeśli Hydrotruck wygra, będzie się jeszcze liczyć w walce o fazę play off.