Cerrad Czarni Radom rozpoczęli play off od porażki

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali pierwszy mecz play off z Jastrzębskim Węglem T. Klocek
Nie udało się siatkarzom Cerrad Czarnych Radom sprawić niespodzianki. Pierwszy mecz play off siatkarskiej ekstraklasy, pomiędzy Czarnymi, a Jastrzębskim Węglem zakończył się porażką radomian 0:3. W piątek drugie spotkanie. Początek meczu o godz. 18.

Siatkarze Czarnych, jako pierwsi rozpoczęli zmagania w rundzie play off. Podopieczni Roberta Prygla w toczonej do trzech zwycięstw rywalizacji rozegrali pierwsze spotkanie z brązowymi medalistami ubiegłego sezonu i finalistami Ligi Mistrzów, Jastrzębskim Węglem.

Radomianie, po blamażu w starciu z Asseco Resovią Rzeszów, w meczu kończącym rundę zasadniczą zapowiadali chęć zrehabilitowania się. Niestety już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwe. Radomianie, przegrali wysoko pierwszą partię, nawet przez moment nie stwarzając zagrożenia. Również druga odsłona przebiegała pod dyktando gospodarzy. Czarnym udało się zdobyć kilka punktów więcej, niż w poprzednim secie. Nie pomogły zmiany, które przeprowadził trener Prygiel. W dwóch pierwszych setach znów szwankowało przyjęcie, blok i skuteczność w ataku. W trzecim secie, na początku Czarnym udało się wyjść na prowadzenie. Stracili je, tuż przed drugą przerwą techniczną. Do końca, walczyli, jednak ostatecznie seta i mecz, wygrali jastrzębianie.

W piątek, obie drużyny zmierzą się po raz drugi. Początek spotkania, rozgrywanego również w Jastrzębiu Zdroju, zaplanowano na godz. 18.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 2:0 (25:15, 25:19, 25:22). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:0.

Czarni: Neroj, Kooistra, Westphal, Wachnik, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Bołądź, Kędzierski.