Izabela Smolińska z RLTL GGG Radom zdobyła srebrny medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. Biegła na 400 metrów przez płotki

Radosław Olchowski
Izabela Smolińska z RLTL GGG Radom wywalczyła w Bydgoszczy srebro mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów przez plotki. archiwum RLTL GGG Radom
Izabela Smolińska z RLTL GGG Radom po raz kolejny potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Podczas mistrzostw Polski seniorek w Bydgoszczy radomianka wywalczyła srebro w biegu na 400 metrów przez plotki. Piąte miejsce zajęła Wiktoria Gadajska

Przed startem finału biegu na 400 metrów przez plotki kobiet można było powiedzieć, że ten dystans to już radomska dyscyplina. Wszak w finale tej konkurencji w ramach mistrzostw Polski seniorów wystąpiły w Bydgoszczy dwie reprezentantki RLTL GGG Radom.

No i w stawce ośmiu finalistek radomianki: Izabela Smolińska i Wiktoria Gadajska spisały się bardzo dobrze. Pierwsza z wymienionych wywalczyła srebro mistrzostw Polski, uzyskując 57,13. Złoto w tej konkurencji zdobyła Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław, 56,58), która zaraz po finale poinformowała o zakończeniu sportowej kariery. Brązowy medal wywalczyła Anna Gryc (AZS AWF Warszawa, 57,38).

Druga z radomianek – Wiktoria Gadajska – zajęła w finale piąte miejsce. Uzyskała w tym biegu 58,40. Dla młodej radomianki był to i tak udany występ, bo będąc juniorką w eliminacjach pobiła rekord Polski młodzieżowców.