Chrupki, chipsy i orzeszki... robione w Radomiu. Fifor...

  Chrupki, chipsy i orzeszki... robione w Radomiu. Fifor Polska to nowa firma w podstrefie gospodarczej

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Chrupki, chipsy i orzeszki... robione w Radomiu. Fifor Polska to nowa firma w podstrefie gospodarczej
  245 osób ma zatrudniać firma Fifor Polska, której zakład produkcyjny ruszy oficjalnie w Radomiu 10 października. Będzie produkować chrupki kukurydziane w różnych smakach, chipsy ziemniaczane, orzeszki ziemne, słonecznik, prażynki oraz popcorn.
  Chrupki, chipsy i orzeszki... robione w Radomiu. Fifor Polska to nowa firma w podstrefie gospodarczej
  Firma Fifor Polska utworzyła Zakład Produkcyjny Słonych Przekąsek przy ulicy Samorządowej w Radomiu, na terenie podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  Firma, której główna siedziba jest w Sokołowie koło Warszawy, rozpoczęła prace nad inwestycją w Radomiu jesienią 2013 roku. W Radomiu powstał zakład produkcyjny o powierzchni niemal 15,5 tysiąca metrów kwadratowych, który będzie zatrudniać docelowo 245 osób. Fifor ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy, aby zatrudnienie w zakładzie znalazło jak najwięcej osób z okolic zakładu.

  Fifor Polska, mimo że jest stosunkowo młodym podmiotem gospodarczym, ze względu na osobę swojego założyciela i dyrektora generalnego, którego dziełem była również firma Star Foods, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży słonych przekąsek.

  Od początku tego roku na terenie TSSE wydano już 27, w tym siedem nowych, zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej; firmy zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości 1,26 miliarda złotych i zatrudnienie ponad 600 pracowników. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 roku, dotąd nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,7 miliarda złotych. Dzięki strefie powstało ponad 26 tysięcy nowych miejsc pracy.
  W radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje 19 firm, w tym 17 na terenie radomskiej Gołębiowa, Halinowa i Wólki Klwateckiej oraz 2 w pionkowskim rejonie inwestycyjnym.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo