Czarni Radom kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa

/sid/
Atakujący Szymon Romać oraz pozostali zawodnicy Czarnych Radom są bliscy awansu do finału Mistrzostw Polski juniorów Sz. Wykrota
Siatkarze Czarnych Radom są coraz bliżej awansu do finału Mistrzostw Polski juniorów. W trwającym we Wrocławiu półfinale wygrali dwa spotkania.

Udział w turnieju podopieczni Andrzeja Sitkowskiego rozpoczęli od meczu z Bzurą Ozorków. Rywal okazał się bardzo wymagający, a spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg. Dwa przegrane przez radomian sety zakończyły się na przewagi. Swoją wyższość Czarni udowodnili w tie breaku.
W drugim meczu radomianie pokonali 3:0 zespół z Zielonej Góry, jednak jak zapewnia szkoleniowiec, wynik nie odzwierciedla przebiegu wydarzeń na boisku.

- To był naprawdę solidny mecz - przyznał po spotkaniu Sitkowski. - Tylko w trzecim secie mieliśmy sporą przewagę. Cieszy mnie, że chłopcy prezentują się dobrze jako drużyna, zarówno na boisku, jak i poza nim. Chociaż są jedną z najmłodszych drużyn i brakuje im doświadczenia, potrafią wygrywać.

Ostatnim rywalem radomian w półfinale będą gospodarze, Gwardia Wrocław.

Czarni Radom - Bzura Ozorów 3:2 (25:20, 25:27, 25:22, 25:27, 15:8), Czarni - Trzynastka Zielona Góra 3:0 (25:23, 25:21, 25:11).

Czarni: Gonciarz, Łapszyński, Ferens, Ostrowski, Romać, Grzechnik - Filipowicz (libero) oraz Pszenny, Orczyk, Zugaj, Skwarek, Pastuszka.