Czarni Radom poza finałem

/sid/
Czarni Radom nie awansowali do finału mistrzostw Polski młodzików
Czarni Radom nie awansowali do finału mistrzostw Polski młodzików J. Stobiecki
Nie udało się siatkarzom Czarnych Radom wywalczyć awansu do finału mistrzostw Polski młodzików. W rozgrywanym w Łodzi półfinale, radomianie zajęli 3. miejsce.

Udział w turnieju półfinałowym mistrzostw, jednym z czterech rozgrywanych w czasie weekendu, radomianie rozpoczęli od spotkania z gospodarzami, AKS Łódź. Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego prowadzili w pierwszym secie 19:15. Utrzymali prowadzenie do stanu 23:21, jednak w końcówce popełnili kilka błędów, które pozwoliły cieszyć się z wygranej łodzianom. W drugim secie nie zdołali już podjąć wyrównanej walki i przegrali ją oraz cały mecz. W starciu z drugim łódzkim zespołem, Wifamą zaprezentowali się znacznie lepiej i po niezwykle zaciętym, trzysetowym pojedynku pokonali jednych z największych faworytów półfinału, zachowując tym samym szanse na wywalczenie miejsca w gronie najlepszych. Niestety mecz zakończył się fatalnie dla Dawida Wieteski, środkowego Czarnych.

- W czasie meczu Dawid stracił przytomność - przyznaje trener Sawiczyński. - Grał mimo stanu zapalnego gardła i osłabiony organizm odmówił posłuszeństwa. Pojechaliśmy do szpitala, gdzie zawodnik przeszedł badania. Nie stwierdzono na szczęście nic niepokojącego. Został zwolniony, ale w niedzielnym meczu nie mógł zagrać.

Czarni w starciu z MMKS Kędzierzyn-Koźle walczyli o miejsce w finale. Prowadzili w tie breaku 14:11, ale nie zdołali postawić przysłowiowej kropki nad "i". Przegrali seta i mecz, zajmując 3. miejsce. Do finału awansowały obie łódzkie drużyny. Radomianom przypadła w udziale jedna indywidualna nagroda, którą otrzymał rozgrywający młodzików Czarnych, Jan Firlej.

- Trochę żal, bo awans był bardzo blisko - stwierdził po turnieju Sawiczyński. - Jako jedyni mieliśmy aż siedmiu zawodników z rocznika 1997 w meczowej "dwunastce". To i tak najlepszy wynik od 10 lat i znakomity prognostyk na kolejny sezon.

Wyniki: Czarni Radom - AKS Łódź 0:2, Czarni - Wifama Łódź 2:1, Czarni - MMKS Kędzierzyn-Koźle 1:2, Kędzierzyn - Wifama 0:2, Kędzierzyn - AKS 0:2, Wifama - AKS 1:2; końcowa kolejność: 1. AKS, 2. Wifama, 3. Czarni, 4. Kędzierzyn; awans do finału - AKS i Wifama.
Czarni: Jan Firlej, Karol Gęborys, Mateusz Szcześniak, Daniel Chudzik, Dawid Wieteska, Konrad Surmacz, Kacper Jaskulski, Patryk Kazimierczak, Michał Moniak, Piotr Dąbrowski, Maciej Pożyczka, Tobiasz Korwin.