Cztery medale radomskich łuczników!

/sid/
Tak udanych dla radomskich łuczników mistrzostw Polski seniorów, które rozegrano w Rzeszowie nikt się nie spodziewał.

Drużyna kobiet Sokoła Radom wywalczyła srebrny medal. Indywidualnie Małgorzata Sobieraj z Sokoła zdobyła złoty medal za strzelania na odległość 30 metrów, a jej klubowy kolega Jacek Kwaczyński w tej samej konkurencji wywalczył brązowy medal. W rywalizacji par mieszanych Sobieraj i Kwaczyński zdobyli "brąz".

W czasie mistrzostw Polski przyznawane są medal za strzelanie na poszczególnych odległościach, które są jednocześnie eliminacjami w turnieju indywidualnym. W rywalizacji na odległości 30 metrów najlepszą wśród seniorek okazała się Sobieraj. Wśród mężczyzn, trzecie miejsce wywalczył Kwaczyński. W eliminacjach Sobieraj zajęła 5. miejsce. Joanna Gorczyca z ŁKS Radom była po eliminacjach jedenasta. Na 13. pozycji eliminacje zakończyła Anna Łęcka-Dobrowolska z Sokoła, na 16. miejscu Emilia Jędra z ŁKS. Renata Grunt, trenerka Sokoła ukończyła eliminacje na 38. miejscu, a jej podopieczna Małgorzata Pietrzyk na 45. miejscu. W rywalizacji mężczyzn z trójki radomian najlepiej wypadł Kwaczyński, zajmując 19. miejsce. Tomasz Maliszewski był 32, a Robert Kornafel 53.

O ogromną niespodziankę postarały się radomianki w turnieju drużynowym. Zespół Sokoła w składzie Sobieraj, Łęcka-Dobrowolska, Grunt i Pietrzyk dotarł do finału, w którym uległ Łucznikowi Żywiec. Tym samym zawodniczki z Radomia wywalczyły srebrny medal. Panowie byli również bliscy medalu. Po niezwykle zaciętym pojedynku o najniższy stopień podium, przegrali w barażu z Talentem Wrocław i ostatecznie zajęli 4. miejsce. W rywalizacji par mieszanych Sokół wystawił dwa duety. Sobieraj i Kwaczyński w pojedynku o brązowy medal pokonali Nowy Marymont Warszawa. Łęcka-Dobrowolska i Maliszewski nie awansowali do strefy medalowej.

W finałowych rundkach rywalizacji indywidualnej radomianie nie spisali się juz tak dobrze. Grunt, Pietrzyk, Kornafel i maliszewski odpadli w pierwszej rundzie. W drugiej rywalizację zakończyły Sobieraj, Gorczyca i Jędra. Jacek Kwaczyński zajął 18. miejsce. Najlepiej wypadła Łęcka-Dobrowolska, która zakończyła mistrzostwa na 5. miejscu. Pojedynek o miejsce w3 półfinale przegrałą z późniejsza brązową medalistką, Zuzanną Ćwiklińską z Hubala Białystok.