Cztery medale radomskich siłaczy

/sid/
Cztery medale, w tym dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy z regionu radomskiego w mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Najlepiej wypadł junior Grzegorz Piwoński.

Mistrzostwa rozegrano w Warszawie. W ich dwudziestej pierwszej edycji wystartowało 210 zawodniczek i zawodników. W gronie walczących o medale nie zabrakło przedstawicieli regionu radomskiego. Trójka zawodników z Radomia, Marek Markwat, Grzegorz Piwoński i Konrad Kwietniewski reprezentowała TKKF Herkules Warszawa.

Najlepiej zaprezentował się Piwoński. Młody radomianin startujący w kategorii 120 kg, wywalczył wynikiem 240 kg złoty medal wśród juniorów (do lat 23) oraz brązowy medal w gronie seniorów. Najbardziej doświadczony w gronie radomskich siłaczy, wielokrotny mistrz Polski, Marwat startował w kategorii 93 kg. Wynik 242 kg dał mu kolejny w karierze medal. Tym razem radomianin wywalczył "srebro".

O wielkim pechu może mówić, jeden z największych faworytów wśród juniorów, w kategorii 105 kg, Kwietniewski. Rekordzista Polski, który może poszczycić się wynikiem 270 kg, w czasie mistrzostw spalił wszystkie podejścia. Tym samym, po raz pierwszy od szeregu lat, jeden z najbardziej utalentowanych juniorów powrócił z mistrzostw bez medalu.

Nie zawiodła Justyna Kozdryk z Kraski Jasieniec, wygrywając rywalizację w kategorii 47,5 kg z wynikiem 115 kg. Jej klubowy kolega, Sebastian Wiśniewski, startujący w kategorii 59 kg, z wynikiem 117 kg zajął w stawce 21 zawodników 7. miejsce.