Czwarta liga. Oskar Przysucha pokonał 2:1 Wilgę w Garwolinie i zakończył sezon na drugim miejscu w tabeli

Włodzimierz Łyżwa
Piłkarze Oskara Przysucha pokonali w Garwolinie miejscową Wilgę.
Piłkarze Oskara Przysucha pokonali w Garwolinie miejscową Wilgę. facebook wilga garwolin
W meczu 34 kolejki czwartej ligi, Wilga Garwolin przegrała 1:2 z Oskarem Przysucha. Podopieczni trenera Łukasza Wiśnika zakończyli ligowy sezon na drugim miejscu w tabeli.

Wilga Garwolin - Oskar Przysucha 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Paszkowski, 1:1 Przemysław Wicik 65, 1:2 Przemysław Śliwiński karny 74.
Oskar: Wieczorek - Bojek (55' Sala), Moskwa, Klimas, Kornacki - Grzesiński, Abbaszade (70' Czarnota), Imiołek, Wicik (81' Biernat) - Miturski (55' Nogaj), Śliwiński.

Pierwsi w spotkaniu cios mogli zadać goście. W 5. minucie Oskar Miturski powinien trafić do siatki, ale strzał głową z bliskiej odległości minął słupek. W 17. minucie Grzegorz Piesio wypuścił w pole karne Piotra Grobera, który po minięciu bramkarza podał wzdłuż linii bramkowej. Za akcją podążył Tomasz Paszkowski, który wepchnął futbolówkę do siatki.
Po zmianie stron już pierwsza akcja gości mogła zakończyć się wyrównaniem, ale kapitalną interwencją popisał się Dawid Wasążnik. Oskar zyskał po zmianie stron przewagę, która udokumentował w 65. minucie. Przemysław Wicik urwał się lewą stroną i huknął w trudnej sytuacji prosto pod poprzeczkę. Po niespełna 10 minutach przyjezdni wyszli na prowadzenie. Damian Papiernik faulował w „16” Przemysława Nogaja, a rzut karny wykorzystał Przemysław Śliwiński. Wyrównanie ze strony Wilgi mogło przyjść bardzo szybko. Sebastian Grzegorczyk przedarł się w polu karnym, ale jego strzał po ziemi obronił Paweł Wieczorek.