Dawid Kacperski, strażak ze Zwolenia, mistrzem województwa mazowieckiego w dwuboju pożarniczym. Zajął pierwsze miejsce w turnieju komend

MAG
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono X Halowy Turniej o Puchar Mazowsza w drabinie hakowej. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kacperski, strażak z komendy powiatowej w Zwoleniu.

Zawody, zorganizowane 22 listopada podsumowały cykl turniejów o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Dwuboju Pożarniczym. W zmaganiach udział wzięło 21 zawodników. W całym cyklu turniejów udział wzięło 95 zawodników w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m i 98 zawodników w konkurencji drabiny hakowej.

Komisję sędziowską stanowił zespół pod przewodnictwem mł. bryg. Piotra Tuszyńskiego. Finałowy turnieju uroczyście otwierał i zakończył st. bryg. Mirosław Jasztal, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Pierwsze miejsce w konkurencji "wspinanie przy użyciu drabiny hakowej" oraz "pożarniczy tor przeszkód 100 m" zajął młodszy aspirant Dawid Kacperski, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Zwyciężył tym samym w klasyfikacji generalnej mazowieckich turniejów.

Dawid Kacperski od lat specjalizuje się w dwuboju pożarniczym, jest halowym mistrzem Polski w tej dyscyplinie oraz reprezentantem kadry Polski strażaków w międzynarodowych zawodach pożarniczych.