Decathlon 5. liga - Hit w Radomiu. Rezerwy Radomiaka pokonały lidera i wciąż są w grze o awans do 4. ligi. Zobacz dużą galerię z meczu

Maciej Kwiatkowski
Fragment meczu Radomiaka II Radom z Tygrysem Huta Mińska, liderem Decathlon 5. ligi >>>Maciej Kwiatkowski
W hicie 28. kolejki Decathlon 5. ligi Radomiak II Radom zmierzył się z liderem Tygrysem Huta Mińska. Tylko zwycięstwo pozwalało myśleć Zielonym o zachowaniu szans na awans do 4. ligi...

Decathlon 5. liga - Sprawdź wyniki 28. kolejki

Radomiak II Radom - Tygrys Huta Mińska 2:1 (0:0)
Bramki: Zbyszyński (47'), Snopczyński (57') - Haber (77').
Tygrys do Radomia przyjechał po serii 14. nie przegranych pojedynków w rundzie wiosennej. Ponadto, jako liderzy, podopieczni Sergiusza Wiechowskiego w trzech ostatnich zwycięskich meczach zaaplikowali rywalom aż 18 goli. Niestety tak dobrej serii w ostatnich meczach nie mieli Zieloni, którzy zremisowali dwa ostatnie pojedynki, nie zdobywając w nich gola, a także wysoko, bo 5:2 przegrali na wyjeździe z innym kandydatem do awansu Talentem Warszawa. Nic więc dziwnego, że radomianie, którzy myśleli jeszcze o awansie, nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów.

Tymczasem, już pierwsza okazja gości powinna przynieść im gola, ale jeden z zawodników Tygrysa przegrał pojedynek sam na sam z Cezarym Wołowcem, golkiperem Radomiaka. Od tego momentu, aż do 27 minuty groźniej było pod bramką Jakuba Szymkowiaka. Niestety najdogodniejszą okazję zmarnował Jakub Podsiadło, który z najbliższej odległości trafił futbolówką, wprost w instynktownie interweniującego bramkarza.

Właśnie w 27 minucie miała miejsce niezwykle kontrowersyjna sytuacja. Podsiadło został sfaulowany przez Tymoviia Hulidova, a sędzia wykluczył z gry Ukraińca. Od tego momentu podopieczni Rolanda Thomasa grali w przewadze jednego piłkarza. Mim to, podobnie zresztą, jak i w meczu z KS Teresin, gole do przerwy nie padły, a i sytuacji do ich zdobycia, zwłaszcza przeważający Zieloni, nie mieli w zasadzie w ogóle.

Spora ilość kibiców, którzy pojawili się na tym pojedynku wierzyła mocno w to, że gospodarze w końcu zdobędą gola i wykorzystają atut gry w przewadze. Tak też się stało. Już w 47 minucie najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Adam Zbyszyński i umieścił ją w bramce. Dziesięć minut później, goście nie złapali na pułapkę ofsajdową Jakuba Snopczyńskiego. Ten wyszedł sam na sam z Szymkowiakiem i strzałem pod poprzeczkę podwyższył rezultat.

Mimo wszystko, goście którzy w 2024 roku nie przegrali meczu, nie zamierzali się poddawać. Im remis dawałby awans. W 77 minucie zamykając zespołową akcję Piotr Haber zmusił do kapitulacji Wołowca. Do końca meczu arbiter doliczył sześć minut, ale gole w tym czasie, już nie pały i to rezerwy Radomiaka odniosły cenne zwycięstwo.

-

Bardzo nas cieszy, że udało się wygrać z liderem. Dzięki temu, daliśmy sobie szanse na walkę o awans, choć doskonale wiemy, że nie wszystko od nas zależy. Ktoś pomyśli, że była to łatwa wygrana, bo przez ponad godzinę graliśmy w przewadze, ale wszyscy pamiętamy, że nie tak dawno z KS Teresin, nie udało nam się zdobyć w podobnych okolicznościach, jednego gola więcej od rywali

- przyznał Roland Thomas, trener Zielonych.

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Energia Kozienice 3:1 (1:0)
Bramka: Bernat z wolnego dla Energii.

Żyrardowianka Żyrardów - LKS Promna11 czerwca, 18:00

LKS Chlebnia - Escola Varsovia Warszawa 1:0

Podlasie Sokołów Podlaski - KS Teresin 11:0

Naprzód Skórzec - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 2:1

Talent Warszawa - Milan Milanówek 1:0 (1:0)
Bramka: Wójciak (10').