Decathlon 5. Liga. Lider LKS Promna stracił siedem goli. Domowa porażka Enei Energii Kozienice! Wygrana rezerw Radomiaka

Maciej Kwiatkowski
Sensacja w Falęcicach. Lider LKS Promna przegrał z Escolą Varsovia Warszawa.
Sensacja w Falęcicach. Lider LKS Promna przegrał z Escolą Varsovia Warszawa. LKS Promna
W sobotę i niedzielę na boiskach Decathlon 5. Ligi rozgrywane są mecze 8. kolejki. Do dużego kalibru sensacji doszło w Falęcicach. Tam swoje mecze rozgrywa LKS Promna. Lider przegrał z Escola Varsovia Warszawa 2:7! Atutu własnego boiska nie wykorzystała także Energia Kozienice. Radomiak II Radom gra w niedzielę.

Trwa rywalizacja w 8. kolejce Decathlon 5. Ligi

Tak piłkarze Decathlon 5. Ligi rywalizowali w poprzedniej kolejce

LKS Promna - Escola Varsovia Warszawa 2:7 (2:3)
Bramki: Szymański, Ostrowski dla LKS-u

W ostatnim domowym meczu LKS przegrał wyraźnie (0:4) z czołowym zespołem rozgrywek Tygrysem Huta Mińska, ale już przed tygodniem pokonał na wyjeździe rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki. Nic więc dziwnego, że fani LKS-u wierzyli, że liderzy rozgrywek powrócą na zwycięską ścieżkę. Ich rywalem był młody zespół Escoli, który zajmował 12. lokatę. Rozpoczęło się po myśli miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie. To były miłe, złego początki, bo następne trzy bramki zanotowali zawodnicy beniaminka. Na szczęście do przerwy kontaktową bramkę uzyskał Przemysław Ostrowski. To co stało się z po zmianie strony\, przeszło najśmielsze oczekiwania miejscowych kibiców. Otóż ich ulubieńcy razili nieskutecznością, za to zespół ze stolicy, dziurawił siatkę rywala! Ostatecznie Escola w drugich 45. minutach zdobyła cztery gole i zamknęła mecz.

- Z przebiegu meczu, gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje, to powinno być 6:9. - podkreślił Paweł Wysocki, trener LKS-u.

Enea Energia Kozienice - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:3 (1:1)
Bramki: Kołodziejczyk - Zatorski, Trochim, Gilant.

Przed szansą zrównania się punktami z LKS-em Promna miała Energia. Kozieniczanie w trzech wcześniejszych domowych meczach zanotowali komplet zwycięstw, zdobywając w nich 15 goli! Dość dobrze na wyjazdach radził sobie zespół rezerw Mazovii, który w czterech pojedynkach uzyskał 12 bramek. Kibice więc mogli spodziewać się goli i te rzeczywiście były. Rozpoczęło się po myśli faworytów, bo w 14 minucie wynik otworzył Eugeniusz Kołodziejczyk. Niestety do przerwy z gola cieszyli się przyjezdni. Po zmianie stron padły dwa następne gole, ale te uzyskiwali wyłącznie zawodnicy z Mińska Mazowieckiego!

Naprzód Skórzec – Radomiak II Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Podsiadło.
Radomiak II - Koptas – Grotek, Kucharski, Klimas, Markiewicz, Zbyszyński, Majer, Kolasa, Simonienko, Podsiadło, Konopka, oraz Kozłowski, Dryja, Płatos.

Wprawdzie Naprzód do meczu z Radomiakiem przystępował z ostatniego, 18. miejsca w tabeli, i w siedmiu pojedynkach uzyskał tylko punkt, tracąc aż 32 gole to po cichu liczył na cenne oczka. Wszystko dlatego, że trener Zielonych, Maciej Lesisz miał prawdziwy ból głowy związany z sytuacją kadrową. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać między innymi z zawodników pierwszego zespołu: Daniela Pika, Jakuba Snopczyńskiego, Krystiana Okoniewskiego, a przed wyjazdem niedyspozycję zdrowotną zgłosił jeszcze Seweryn Ziółek.

Nic więc dziwnego, że wyjściowa jedenastka radomian po raz pierwszy w sezonie, ale i w ogóle, zagrała w takim zestawieniu. Przełożyło się to na postawę drużyny. Brakowało przede wszystkim zgrania, a przez to stwarzania dogodnych sytuacji strzeleckich. Podobnie zresztą było za sprawą gospodarzy. Tak naprawdę drużyna outsiderów rozgrywek tylko raz zagroziła bramce strzeżonej przez Wiktora Koptasa, ale strzał jednego z zawodników Naprzodu wybronił młody golkiper.

Mecz rozstrzygnęła sytuacja z 40 minuty. Właśnie wtedy Józef Kolasa po indywidualnej akcji podał futbolówkę do Jakuba Podsiadło, a ten wpisał się na listę strzelców.

- Nie leżała nam gra. Jakiś stuprocentowych okazji strzeleckich, poza tą jedną nie mieliśmy. Sztuka jest wygrać pojedynek, gdy nie idzie

(…) - podsumował mecz Jakub Jastrzębski, asystent trenera Lesisza.

Pozostałe sobotnie wyniki:

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Tygrys Huta Mińska 1:2, Żyrardowianka Żyrardów - Milan Milanówek 0:3, LKS Chlebnia - Talent Warszawa 0:1, Podlasie Sokołów Podlaski - Watra Mrozy 0:0, Płomień Dębe Wielkie - KS Teresin 2:3,