Decathlon 5. liga. Udane występy: LKS-u Promna i Energii Kozienice. Najwyżej wygrał jednak Radomiak II Radom

Maciej Kwiatkowski
Radomiak II Radom wbił rywalom z Warszawy, aż sześć goli. Do przerwy jednak łatwo nie było. Maciej Kwiatkowski
W sobotę o punkty do tabeli grupy II Decathlon 5. ligi walczyły drużyny: Enea Energii Kozienice i LKS-u Promna. Obie wysoko pokonały swoich rywali. W niedzielę rezerwy Radomiaka Radom tylko do przerwy męczyły się z Talentem Warszawa.

Decathlon 5. liga. Sprawdź wyniki sobotnich meczów drużyn reprezentujących Radom i region. Udane występy: LKS-u Promna i Energii Kozienice

Podlasie Sokołów Podlaski - LKS Promna 1:4 (1:2)
Bramki: Pylypchuk - Ostrowski 2, Kozyra, Szymański.

Drużyna gości do meczu z Podlasiem przystępowała po serii dwóch kolejnych porażek, co przytrafiło im się po raz pierwszy w sezonie. Najpierw podopieczni trenera Pawła Wysockiego ulegli w Falęcicach aż 2:7 Escoli Varsovia Warszawa a przed tygodniem Watrze Mrozy. Za to Podlasie w ostatniej serii gier nie grało, po tym jak odmówiło gry w meczu z Radomiakiem II Radom. Wówczas goście nie zagrali ze względu na brak weryfikacji miejscowych na grę przy światłach.

Tym razem Podlasie już zagrało, ale występ gospodarzy z pewnością do gustu miejscowych fanów nie przypadł. Już po 18 minutach gry goście wygrywali różnicą dwóch goli. Wprawdzie w 30 minucie kontaktową bramkę uzyskał Evhen Pylypchuk i wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, ale tak się nie stało. Wystarczyło sześć minut, pomiędzy 70 a 76, by LKS uzyskał dwa gole i ostatecznie zdobył trzy punkty.

Enea Energia Kozienice – Watra Mrozy 3:0 (0:0)
Bramki: Bernat 2, Marques.

Wicelider z Kozienic chciał iść za ciosem i kosztem Watry odnieść ósme zwycięstwo w dziesiątym meczu w sezonie. Szansa była duża, bo choć rywale przed tygodniem pokonali LKS Promna, to na wyjeździe radzili sobie słabo. Beniaminek wygrał tylko jeden mecz na pięć rozegranych.

Mimo wszystko w Kozienicach bardzo długo gole nie padały. Stan rzeczy odmieniła sytuacja z 71 minuty. Wówczas rzut karny na gola zamienił Brazylijczyk Kaio Marques. Zdobyty gol spowodował, że nie mający nic do stracenia zawodnicy Watry rzucili się do odrabiania strat. Wykorzystali to miejscowi, a właściwie Damian Bernat. Najlepszy strzelec zespołu dwukrotnie umieszczał futbolówkę w siatce, przyczyniając się do triumfu Energii.

Radomiak II Radom - Talent Warszawa 6:1 (1:1)
Bramki: Pik 2, Snopczyński, Zbyszyński, Markiewicz (k), Okoniewski - Wójciak.

Do przerwy Radomiak II remisował z wyżej notowanym rywalem, a na listę strzelców wpisał się Jakub Snopczyński. Wprawdzie piłkę w siatce w tej części gry umieścił jeszcze Krystian Okoniewski, ale arbitrzy, do pracy których sporo uwag mieli szkoleniowcy, gola nie uznali. Po zmianie stron, choć Radomiak grał pod silny wiatr, to nie przeszkodziło mu to na zdobycie aż pięciu następnych goli! Przy stanie 3:1, goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce, jaka za przewinienie na Snopczyńskim ujrzał kapitan Talentu.

Zobacz fragment meczu

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Escola Varsovia Warszawa 4:1, Płomień Dębe Wielkie – Tygrys Huta Mińska 2:4, LKS Chlebnia – Milan Milanówek 3:1.