Dobre występy pływaków z UKS Aquator w Międzynarodowych Zawodach XIII Puchar Roztocza 2018

KamZap
UKS Aquator Kozienice
W weekend 21-22 kwietnia odbyły się „Międzynarodowe Zawody Pływackie XIII Puchar Roztocza 2018” w Zamościu. Wzięło w nich udział 250 zawodników z 19 klubów, a wśród nich 12 zawodników z klubu UKS Aquator Kozienice.

Klub kozienicki reprezentowali: (2007) Gabriela Sosnowska, Amelia Szczepanik, Szymon Wójcicki, (2006) Emilia Woźniak, Katarzyna Wesołowska, Jan Wójcik, (2005) Justyna Baran, (2004) Zuzanna Maj, Paweł Paciorkiewicz, (2003) Zuzanna Chrapek, Oliwia Petrykowska, (2002) Kacper Czerwiński.

Każdy zawodnik miał prawo do startu w jednym stylu na trzech dystansach: 50m, 100m i 200m. Dodatkową konkurencją dla chętnych był start na 100m zmiennym.

Gabriela Sosnowska startowała stylem grzbietowy i 100m zmiennym. Na wszystkich dystansach stylem grzbietowym uzyskała VII miejsca. I na 100m stylem grzbietowym ustanowiła rekord życiowy.

Amelia Szczepanik startowała stylem dowolnym. Na 50m zajęła miejsce IV, na 100m miejsce VI, a na 200m V miejsce. Na wszystkich dystansach stylem dowolnym ustanowiła rekordy życiowe. Amelia również zajęła miejsce VI wśród najlepszych kraulistek w swojej kategorii wiekowej.

Szymon Wójcicki startował stylem grzbietowym. Na 50m zajął V miejsce i ustanowił rekord życiowy, a na 100m i 200m IV miejsce. Szymon również zajął miejsce IV wśród najlepszych grzbiecistów w swojej kategorii wiekowej.

Emilia Woźniak startowała stylem dowolnym. Na 50m ustanowiła rekord życiowy i zajęła IX miejsce na 50m i 200m dowolnym.

Katarzyna Wesołowska startowała stylem grzbietowym. Na 50m uzyskała miejsce VI, a na 100m i 200m miejsce VII. Ustanowiła rekordy życiowe na 50 i 100 metrów.

Jan Wójcik startował stylem dowolnym i 100m zmiennym. Na 50m i 100m zajął VI miejsce oraz ustanowił rekordy życiowe na 100m dowolnym i 100m zmiennym.

Justyna Baran startowała stylem klasycznym. Na 50m i 100m uzyskała miejsce VII oraz ustanowiła rekord życiowy na 50m.

Zuzanna Maj startowała stylem klasycznym. Na 100m uzyskała miejsce VI, a na 50 i 200m miejsce VII. Na 50 i 100m ustanowiła rekordy życiowe. Zuzia również zajęła miejsce VI wśród najlepszych żabkarek w swojej kategorii wiekowej.

Paweł Paciorkiewicz startował stylem grzbietowym i 100m zmiennym. Na 50,100 i 200m grzbietem zajął miejsce VI. Rekordy życiowe ustanowił na 50m i 100m oraz 100m zmiennym. Paweł również zajął VI miejsce wśród najlepszych grzbiecistów w swojej kategorii wiekowej.

Zuzanna Chrapek startowała stylem grzbietowym i 100m zmiennym. Na 50,100 i 200m zajęła miejsce VI. Ustanowiła rekordy życiowe na 100m grzbietem oraz 100m zmiennym. Zuzia również zajęła VI miejsce wśród najlepszych grzbiecistek w swojej kategorii wiekowej.

Oliwia Petrykowska startowała stylem dowolnym i 100m zmiennym. Na 50 i 100m zajęła miejsca VI, a na 200m miejsce VII. Oliwia również zajęła miejsce VI wśród najlepszych kraulistek w swojej kategorii wiekowej.

Kacper Czerwiński startował stylem dowolnym. Na 50m zajął miejsce XI a na 100 i 200m miejsce X. We wszystkich konkurencjach ustanowił rekordy życiowe.

Zawodnicy i zawodniczki z klubu UKS AQUATOR Kozienice łącznie ustanowili 21 rekordów życiowych.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?