Radomianin Daniel Kossowski złotym medalistą Mistrzostw Europy Masters w lekkiej atletyce. Radomianin biegał w złotej sztafecie

Radosław Olchowski
Radomianin Daniel Kossowski (RLTL Optima Radom) zdobył medale Halowych Mistrzostw Europy Masters. archiwum prywatne Daniela Kossowskiego
Podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters wspaniale spisał się radomian Daniel Kossowski. Zawodnik RLTL Optimy Radom reprezentował nasz kraj w rywalizacji M40 (wiek zawodnika).

Zawody z udziałem radomianina odbyły się w Toruniu. Daniel Kossowski z RLTL Optima Radom reprezentował nasz kraj w kategorii M40 w biegu na 60 metrów oraz w sztafecie 4x200m.

- W biegu sprinterskim nasz reprezentant wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 7.38sek. W półfinale po bardzo wyrównanym starcie z czasem 7.39 awansował do wąskiego finału. Biegu finałowym Daniel zajął wysokie 6 miejsce (7.39sek) – piszą przedstawiciele radomskiego klubu.

Kolejny start Kossowskiego to udział w finale biegu rozstawnego 4x200m. Nasz zawodnik pobiegł na pierwszej zmianie. Razem z Karolem Górnym (Grudziądz), Łukaszem Pawłowskim (Sochaczew) i Jakubem Adamczykiem (Warszawa) wywalczyli złoty medal HME M40, ustanawiając nowy Rekord Polski wynikiem 1.33.87.

Przypomnijmy, żę Daniel Kossowski jest aktualnym rekordzistą Polski w biegu na  60 metrów w kategorii M35 z wynikiem 7.05 sek. oraz posiada drugi wynik w historii na 100m (10.98 sek.) w tej kategorii wiekowej. Jako senior był kilkukrotnym finalistą Mistrzostw Polski w biegach na 100m i 200m w latach 2004-2008, medalistą akademickim mistrzostw Polski, MP Ludowych Związków Sportowych, a także zwycięzca finału GP Pucharu Polski na 100m i 200m.