Dostarczyli mnóstwo emocji

/SzS/
Mecz Rosasportu z warszawskimi „akademikami” dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Tomasz Wróbel (z piłką) był mocnym punktem naszego zespołu. P. Mazur
Koszykarze AZS Politechniki Radomskiej w sobotę nie musieli jechać do Nowin, gdyż tamtejszy klub wycofał się z rozgrywek.

Po dramatycznym meczu zwyciężyli gracze Rosasportu Radom. "Akademicy" z Radomia w piątkowy wieczór dowiedzieli się, że klub z Nowin wycofał się z rozgrywek. Dotychczasowe wyniki z udziałem tego zespołu będą anulowane.
Rosasport Radom - Tempcold AZS Politechnika Warszawa 86:79 (22:14, 28:23, 11:34, 25:8).

Rosasport: Wróbel 11 (1), Podkowiński 4, Sosnowik 16, Kapturski 14 (2), Ignatowicz 6 (2), Kogut 5 (1), Zalewski 2, Pawlak 7 (1), Teklak 13 (1), Mroczek 8 (1).
Gracze "Rosy" dostarczyli swoim kibicom mnóstwo emocji, ale i zupełnie niepotrzebnego strachu. Przez pierwsze dwie kwarty radomianie grali zgodnie z planem. Konsekwentnie zdobywali punkty, dostatecznie też bronili dostępu do własnego kosza.
Jednak po przerwie mecz nabrał nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń. Goście kilka razy trafili za trzy punkty i wyszli na prowadzenie 10 punktami. Na szczęście koszykarze Rosasportu nie załamali się i nie dali się wybić z rytmu.

W końcówce trzeciej kwarty zaczęli grać bardzo ambitnie i agresywnie. Przełomowym momentem w meczu był celny rzut za trzy punkty Marcina Teklaka, dzięki czemu radomianie wyszli na prowadzenie 77:75. Chwilę później warszawianie stracili piłkę w środku boiska, co skrzętnie wykorzystał Tomasz Wróbel. Zwycięstwa nasi gracze nie dali już sobie wydrzeć.

- Bardzo dobrze zagraliśmy szczególnie w ofensywnie. Zagrał cały zespół i każdy zdobywał punkty w tym meczu. Pocieszające jest to, że zawodnicy z ławki, gdy wchodzili na boisko nie byli osłabieniem drużyny, a wręcz przeciwnie, grali na wysokim poziomie - powiedział zadowolony po meczu Piotr Ignatowicz, szkoleniowiec Rosasportu.
W innych meczach grupy A: OSSM Warszawa - Legia Warszawa 82:77, AZS Kutno - Instal Białystok 78:66, Tur Bielsk Podlaski - OSSM Sopot 74:78, Pierniki Toruń - ŁKS Łódź 75:63, KS Piaseczno - ŻTS Nowy Dwór Gdański 75:59, Bonduelle Gniewkowo - Astoria Bydgoszcz 97:98.

13-14 miejsce
W innych meczach grupy C: AZS AWF Katowice - UMKS Kielce 64:59, Alba Chorzów - MCKiS Jaworzno 79:55, Wisła Kraków - Polonia Przemyśl 55:56, Hawajskie Koszule Żory - MOSiR Krosno 61:94, MMKS Dąbrowa Górnicza - Cracovia Kraków 85:71, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Ruda Śląska 66:76.

1-4 miejsce

W następnej kolejce, 3-4 listopada: Politechnika - Katowice, Astoria - Rosasport.