Dwa medale radomskich zapaśników. Fafiński blisko "złota"

/SzS/
Łukasz Fafiński z Olimpijczyka Radom wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Jego klubowy kolega, Piotr Przepiórka wrócił do domu z brązowym medalem.

Zawody odbyły się w sobotę w Żarach. Wystąpiło 216 zapaśników z 22 klubów. Wśród nich 15 zawodników z Radomia. Drużynowo ekipa Olimpijczyka zajęła drugie miejsce, co jest bardzo dużym sukcesem. Przed wyjazdem trener Zdzisław Kolanek liczyła na trzy, może cztery medale. Wywalczyli jedynie dwa, ale Karol Kośla, Michał Flis, Rajmund Łoboda i Paweł Lisek przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej i ostatecznie sklasyfikowani zostali na piątych miejscach.

- Szkoda troszeczkę, że żadnemu z nich nie udało się wejść na podium. Myślę, że co niektórzy troszeczkę się spalili psychicznie i choć nie byli słabsi to nie poradzili sobie z presją. Liczyłem przede wszystkim na doświadczonych zawodników z najwyższej kategorii wagowej, czyli Łobodę i Liska. Nie udało się, ale mimo wszystko i tak nie jest źle, bo klasyfikacji drużynowej ustąpiliśmy tylko wrocławskiemu Sląskowi - mówi trener Kolanek.

W wadze do 74 kg nie zawiódł Łukasz Fafiński. Trzeci raz z rzędu wywalczył srebrny medal. Trzeci raz z rzędu przegrał w finale z Julianem Kwitem z Wrocławia. Tym razem było bardzo blisko, bo pierwszą rundę Fafiński wygrał, a dopiero w końcówce pojedynku stracił punkty i "złoto" wymknęło mu się z rąk.
Bardzo dobrze wypadł Piotr Przepiórka, który także walczył w wadze do 74 kg. Powtórzył on sukces sprzed roku i ponownie wywalczył brązowy medal.

Wyniki zapaśników Olimpijczyka: 55 kg - 11. Dawid Dykier, 60 kg - 5. Karol Kośla, 9. Adrian Madej, 66 kg - 9. Daniel Rutkowski, 18. Arkadiusz Kułynycz, 20. Paweł Matuszyński, 74 kg - 2. Łukasz Fafiński, 3. Piotr Przeiórka, 14. Mateusz Treder, 16. Damian Prucnal, 84 kg - 5. Michał Flis, 96 kg - 12. Jakub Falkiewicz, 120 kg - 5. Rajmund Łoboda, Paweł Lisek, 10. Michał Orzechowski.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Śląsk Wrocław, 2. Olimpijczyk Radom, 3. AKS Piotrków Trybunalski.