MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci coraz chętniej studiują na Uniwersytecie Dziecięcym

Zbigniew BĄK
Studenci Radomskiego Uniwersytetu Dziecięcego podczas zajęć.
Studenci Radomskiego Uniwersytetu Dziecięcego podczas zajęć. Z. Bąk
Najmłodszy radomski uniwersytet zaczął drugi semestr zajęć i chce włączyć się w europejską sieć.

W Radomskim Uniwersytecie Dziecięcym 86 słuchaczy w wieku od 7 do 12 lat rozpoczęło drugi semestr nauki. Najmłodsza polska uczelnia działa przy Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu.

Ten najmłodszy polski uniwersytet wkrótce ma się stać członkiem europejskiej sieci uniwersytetów dziecięcych EUCUNET. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest uniwersytet w Tybindze w Niemczech.

W EUROPEJSKIEJ SIECI

- W Tybindze zakończyła się dwudniowa konferencja wszystkich zrzeszonych dziecięcych uniwersytetów. Mamy nadzieję, że wkrótce członkiem tej organizacji będzie również nasz uniwersytet - wyjaśniła Maria Pyrcioch, pełnomocnik Radomskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

- Pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał w Niemczech, w Tybindze, w 2002 roku. Rok później powstał uniwersytet dziecięcy w Wiedniu. W Polsce podobne placówki istnieją od 2007 roku w Krakowie, Warszawie, Łodzi. Uniwersytet w Radomiu rozpoczął działalność we wrześniu 2008 roku.

PRAWDZIWE INDEKSY

Studenci mają prawdziwe, imienne indeksy, zdobywają zaliczenia, uczestniczą w warsztatach, wycieczkach i obozach naukowych, a na zakończenie dostaną... tytuł magistra. Studentem radomskiej uczelni może zostać każde dziecko, niezależnie od uzdolnień.

Obecnie w zajęciach bierze udział 86 młodych studentów z Radomia, Kozienic, Lipska, Skaryszewa czy Kazanowa. Dodatkowe zajęcia są również dla rodziców.

WYKŁAD Z REKTOREM

W lutym rozpoczął się drugi semestr zajęć. Wykład inauguracyjny "Po co nam pieniądze?" wygłosił profesor Anatol Peretiatkowicz, rektor Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska.

- Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, do tego dochodzą jeszcze zajęcia terenowe. Najbliższy wykład "Historia malowanego jaja" i warsztaty będą poświęcone zdobieniu pisanek, a na następne warsztaty - "Słoń w składzie porcelany" - studenci pojadą do Ćmielowa - powiedziała Maria Pyrcioch.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie