MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Andrzej Bracha burmistrz gminy Jastrząb, bez tajemnic. Gospodarz gminy od 10 lat. Zobacz zdjęcia

Julia Warych
Julia Warych
Andrzej Bracha z wnuczką. Więcej na kolejnych zdjęciach
Andrzej Bracha z wnuczką. Więcej na kolejnych zdjęciach Fb Andrzej Bracha
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Andrzej Bracha, burmistrz miasta Jastrząb, bez tajemnic. Od 10 lat jest gospodarzem gminy.

Burmistrz gminy Jastrząb Andrzej Bracha, bez tajemnic

Andrzej Bracha startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Rozwój i Stabilizacja. Otrzymał 1 679 głosów, co stanowiło 65,33 procent. Od 2014 roku pełni funkcję wójta gminy Jastrząb, a od 1 stycznia 2023 roku jest burmistrzem. Objął stanowisko gospodarza gminy Jastrząb po raz trzeci.

Andrzej Bracha prywatnie

Burmistrz gminy Jastrząb Andrzej Bracha ma 58 lat, mieszka w Gąsawach Rządowych Niwy. Jest miłośnikiem górskich wspinaczek, głównie po tatrzańskich szlakach, ale też bieszczadzkich. Ma żonę Barbarę i trójkę dzieci - najstarszego syna Przemka, córkę Magdalenę i najmłodszego syna Karola.

Zobacz galerię zdjęć Andrzej Bracha, burmistrz gminy Jastrząb:

Andrzej Bracha - działalność

Andrzej Bracha ma wykształcenie wyższe. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II na kierunku administracyjnym. Od 2014 roku pełni funkcję wójta gminy Jastrząb, a od 1 stycznia 2023 roku jest burmistrzem i pełni tę funkcję już 3 kadencję.
W przeszłości był radnym powiatu szydłowieckiego. Przed 2014 rokiem pracował w Polskiej Grupie Energetycznej oraz przez 20 lat był Prezesem Wspólnoty Gruntowej w Gąsawach Rządowych w formie wolontariatu. Obejmował także stanowisko prezesa w lokalnej grupie działania.

Andrzej Bracha - program dla gminy Jastrząb

Burmistrz podkreślił, że będzie pracował na rzecz rozwoju gminy Jastrząb, zapewnił też, że będzie dbał o interesy mieszkańców. W programie trwa rewitalizacja miasta Jastrząb, gdzie w ramach inwestycji gminnych jest zaplanowana budowa fontann i rewitalizacja rynku przy Urzędzie Gminy Jastrząb. Do ukończonych zadań i inwestycji gminnych należy wymienić: przebudowę dróg gminnych oraz budowa chodników, dostawę i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach w Gminach Jastrząb, Mirów, Chlewiska, Orońsko oraz na budynkach użyteczności publicznej powiatu Szydłowieckiego. Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb. Budowa gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla gminy Jastrząb wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz ścieżką edukacyjną. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej PSP w Nowym Dworze, OSP Jastrząb oraz Świetlicy Środowiskowej w Jastrzębiu. Budowa boisk wielofunkcyjnych przy PSP w Gąsawach Rządowych i Woli Lipienieckiej. Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem do istniejącego budynku PSP w Gąsawach Rządowych. Remont świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem w miejscowości Jastrząb. Remont Urzędu Miejskiego dla osób z niepełnosprawnościami. Termomodernizacja i modernizacji czterech hydroforni, budowa wodociągów. A także budowa infrastruktury sportowej nad zbiornikiem wodnym w miejscowości Jastrząb.

Zobacz galerię zdjęć Andrzej Bracha, burmistrz gminy Jastrząb:

Andrzej Bracha po raz trzeci gospodarzem gminy Jastrząb. Zobacz wyniki wyborów:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie