Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Edukacji Narodowej 2022 w Radomiu. Medale i gratulacje dla zasłużonych nauczycieli z regionu radomskiego. Zobaczcie zdjęcia

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
W Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu nauczyciele odebrali odznaczenia.
W Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu nauczyciele odebrali odznaczenia. Tadeusz Klocek
Kilkudziesięciu nauczycieli, w tym także dyrektorów szkół i pracowników oświaty z całego regionu radomskiego, otrzymało w poniedziałek odznaczenia państwowe, medale i wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - To uhonorowanie pracy wszystkich nauczycieli na których spoczywa wieka odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. Bowiem praca nauczyciela, to coś dużo więcej, niż tylko godziny lekcyjne spędzone przy tablicy - powiedziała Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Dzień Edukacji Narodowej 2022 w Radomiu. Wręczono odznaczenia najlepszym nauczycielom

Uroczystość odbyła się w poniedziałek 17 października w radomskim Zespole Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga. Tam, w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego zebrali się delegaci szkół, przedszkoli, ośrodków edukacyjnych z całego regionu. Obecni byli parlamentarzyści, w tym poseł Marek Suski, posłanka Anna Kwiecień, poseł Andrzej Kosztowniak, przedstawiciele władz województwa mazowieckiego z wicewojewodą Arturem Standowiczem, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, władze samorządowe gmin, w tym wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu, a Mazurek Dąbrowskiego przy akompaniamencie fortepianu wykonała śpiewaczka Katarzyna Bochyńska – Wojdył.

Gospodarzem Spotkania było Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty, złożyła życzenia nauczycielom, zwróciła uwagę, jaka ciąży odpowiedzialność za wychowanie młodych ludzi. Wcześniej jednak do wszystkich zebranych nauczycieli przemówił Marek Suski. Zarówno on, jak i pozostali parlamentarzyści zwrócili uwagę, że mimo wojny na Ukrainie i turbulencji ekonomicznych z tym związanej w naszym kraju, w budżecie państwa są zagwarantowane wyższe środku na wzrost plac w oświacie.

- Dzień Edukacji Narodowej jest szczególna okazją, by podziękować wszystkim nauczycielom za troskę, poświęcenie. Wszyscy na swojej drodze spotykamy takich nauczycieli, którzy nie tylko uczą, ale i wychowują. Pokazują nam drogę życia. Dają nam przykład, jak być przyzwoitym człowiekiem – powiedział Marek Suski. Posłanka Anna Kwiecień zwróciła uwagę, że nauczyciele w każdej placówce kształcą przyszłe elity naszego kraju. - Kochajcie swoich uczniów, byście zapisali się złotymi zgłoskami w ich sercach – zaapelowała posłanka do nauczycieli. Poseł Andrzej Kosztowniak przypomniał, że nauczyciele, jako wyjątkowo liczna grupa zawodowa w Polsce, mają wpływ na kształtowanie młodego człowieka.

Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna za sprawy oświaty w mieście wskazała, jak wielkim wyzwaniem nie tylko dla radomskiej oświaty było prowadzenie nauki w czasie epidemii koronawirusa. Drugim wielkim przedsięwzięciem było przyjęcie kilkuset dodatkowych uczniów z Ukrainy do radomskich szkół. W kuluarach nauczyciele mówili, że zawód nauczyciela jest ważny dziś, był ważny wczoraj i będzie ważny jutro. - Jest to przede wszystkim pasja, bo bez niej nie można być dobrym wychowawcą – mówili.

Medale i gratulacje

W trakcie uroczystości nauczycielom i pracownikom oświaty wręczono Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Nadał je prezydent RP Andrzej Duda. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Andrzej Wojtyna z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu, Łucja Banaszkiewicz z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu, Marzena Kopycka z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu, Małgorzata Pączek z Zespołu Szkół Technicznych imienia Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymało osiem pedagogów, a Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymała Maria Skurkiewicz, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej numer 29 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Wladysława Broniewskiego w Radomiu.
Odznaczono także nauczycieli Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, były także Nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie