MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziurawe ulice w Przysusze

Antoni SOKOŁOWSKI
- To nie jedyna dziura na tej ulicy, jest ich naprawdę dużo – Mikołaj Krzywkowski pokazuje wyrwy na ulicy Przemysłowej.
- To nie jedyna dziura na tej ulicy, jest ich naprawdę dużo – Mikołaj Krzywkowski pokazuje wyrwy na ulicy Przemysłowej. Antoni Sokołowski
Większość przysuskich ulic wymaga bieżących napraw. Gdzie jest najgorzej?

- Chyba nie da się tego dokładnie wskazać. Dziur jest po prostu bardzo dużo, choćby tu na ulicy Przemysłowej, ale i nieco dalej, na Lubelskiej, czy Chopina - mówi Mikołaj Krzywkowski, jeden z mieszkańców Przysuchy.

USTERKI W SAMOCHODZIE

Zdarza się, że jazda po dziurawym asfalcie kończy się usterką auta. Wielu kierowców skarży się, że jazda po wertepach może się skończyć uszkodzeniem zawieszenia w samochodzie.

- Nie zawsze da się omijać dziury. Cóż, trzeba jakoś jeździć i starać się nie martwić, jak to zniesie nasz samochód - mówi jeden z kierowców.

Dziur jest najwięcej na tych odcinkach, gdzie jeździ najwięcej samochodów. Na pewno wiele do życzenia ma ulica Krakowska i Radomska. To część krajowej "dwunastki" i za jej stan odpowiada Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad. Już wcześniej miała ruszyć przebudowa tej drogi, ale zabiegi na nic się zdały - ta modernizacja tej drogi wciąż jest tylko w planach.

Inne ulice, jak Przemysłowa, Lubelska, czy wylotowa ulica w stronę Skrzyńska - ulica Warszawska, podlegające pod gminę Przysucha, wcale nie są lepsze.

- Codziennie przyjmujemy sygnały o usterkach i dziurach. Mieszkańcu mówią nam, gdzie powinniśmy załatać wyrwę. Sami także sprawdzamy stan przysuskich ulic i staramy się ba bieżąco usuwać uszkodzenia - mówi Tadeusz Kubicki z Przysuskiej Służby Komunalnej.

PRACA NA CAŁY ROK

Mróz, śnieg, duże wahania temperatur sprawiają, że to zima powstaje najwięcej uszkodzeń w asfalcie. Drogowcy podkreślają, że najgorsze dla nich sa duże wahania temperatur: odwilż przechodząca zaraz w mróz. Ta różnica temperatur sprawia, że zamarzająca woda w szczelinach rozsadza asfalt.

- Ale nie poddajemy się. Mamy zakupiona masę bitumiczna i przed załataniem dziury podgrzewamy ją, by szczelnie zatykała wyrwę. To są wprawdzie doraźne naprawy, ale spełnaiją swoje zadanie - dodaje Tadeusz Kubicki.

By przygotować się na najbliższe naprawy, już zakupiono półtorej tony masy bitumicznej do łatania asfaltu. Służby podkreślają, że właściwie przez cały rok, niezależnie od mrozów, trwa naprawa dróg.
Nie tylko kierowcy martwią się dziurami. Utrapienie mają też piesi, oblewali brudną wodą z kałuż powstałych w dziurach, rozbryzgiwaną przez pędzące samochody.
Wszelkie sygnały o wyrwach w asfalcie przyjmuje Przysuska Służba Komunalna, ulica Krakowska 35. Telefon 48 675 - 27 - 30 w godzinach 7.30 - 15.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie