Emil Kopański, nasz człowiek rzecznikiem w PZPN (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Emil Kopański to niezwykle pozytywna postać Sylwester Szymczak
Emil Kopański zaczynał od zbierania autografów znanych piłkarzy. Dziś jest rzecznikiem prasowym kadry U 21 w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Za kilka dni skończy 30 lat. Chociaż już jakiś czas temu wyjechał do stolicy za pracą, to w Kozienicach nadal jest znany i dobrze kojarzony. Zaczynał od zbierania zdjęć i autografów znanych piłkarzy. Miał ich tak dużo, że w naszej gazecie kilkanaście lat temu ukazał się duży reportaż na ten temat. ZOBACZ REPORTAŻ Z 2007 ROKU
Jednak nie tylko zbieranie autografów, ale potem dziennikarstwo stało się pasją Emila Kopańskiego. Współtworzył portal Wirtualne Kozienice, był redaktorem tygodnika OKO, a juz po wyjeździe do Warszawy kilka lat pracował dla popularnego portalu Legia.Net piszącego o stołecznym klubie. Dostał również pracę w Tygodniku Piłka Nożna, ale po kilku latach zdecydował się ją opuścić. Tak trafił do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od 2016 roku Emil Kopański współtworzy portal Łączy Nas Piłka. Od ponad dwóch lat jest również rzecznikiem prasowym młodzieżowej reprezentacji Polski. Organizuje spotkania, sesje zdjęciowe, umawia wywiady z trenerami, zawodnikami. Będzie też w biurze prasowym pierwszej kadry przed Euro 2020. W ostatnich dniach wraz z kadrą przebywał w wareckiej Sielance, gdzie kadra „młodzieżowki” przebywała na kilkudniowym zgrupowaniu.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem trafić do tej reprezentacji i być z nią w takim miejscu jak Sielanka. Mam 30 lat i nie wiem jak to się stało, że przez całe życie nigdy nie byłem w Sielance. Mieszkam przecież w Kozienicach, a jest to tak bardzo blisko - mówi Emil Kopański.
Rzecznik młodzieżowej kadry przyznaje, że zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Mają dwa treningi dziennie, dwie odprawy, odnowę biologiczną.
- Tutaj trening goni trening, odprawy i konsultacje gonią kolejne spotkania. Taka jest praca tych młodych chłopaków. To są profesjonaliści i wiedzą po co przyjeżdża się na kadrę - dodaje z uśmiechem Emil Kopański.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie