Emocjonujący mecz zakończony podziałem punktów! Radomiak Radom zremisował z Piastem Gliwice

Maciej Kwiatkowski
Więcej zdjęć z meczu Radomiaka z Piastem na kolejnych slajdach>>>
Więcej zdjęć z meczu Radomiaka z Piastem na kolejnych slajdach>>>Maciej Kwiatkowski
W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował z Piastem Gliwice. Oba gole kibice obejrzeli w drugiej połowie. Najpierw do bramki Piasta trafił Pedro Henrique, a wyrównał Michał Chrapek, wykorzystując rzut karny.

Radomiak Radom – Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: Henrique - Chrapek (k).

Radomiak: Posiadała – Grzesik, Rossi (C), Cichocki, D. Abramowicz – Donis, Novaes Palhares – Castañeda (80. Rocha), Wolski (65. Machado), L. Semedo (85. Cestor) – Henrique (85. E. Semedo).

Piast: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Holúbek (81. Katranis) – Tomasiewicz, Dziczek (63. Kirejczyk) – Krykun (81. Kądzior), Chrapek – Ameyaw, Félix.

Zawodnicy obu drużyn mieli swoje cele na sobotnie starcie. Gospodarze, do rywalizacji z Piastem podchodzili wściekli, po porażce ze Stalą w Mielcu (było 2:0), która przerwała ich serię dwóch kolejnych zwycięstw. W tamtym spotkaniu zwłaszcza po przerwie, to podopieczni Constantina Galcy byli stroną przeważającą, ale brakowało skuteczność. Za to drużyna gości ze Śląska w trzech wyjazdowych pojedynkach zanotowała trzy remisy, i również chciała w końcu zdobyć w delegacji komplet oczek.

Radomianie mogli liczyć na swojego dwunastego zawodnika, bowiem podobnie, jak to miało miejsce w starciach z Cracovią i Wartą Poznań, dopingował ich komplet widzów. Niestety wciąż nie był to doping zorganizowany, z uwagi na protest, grupy która go zwykle uskutecznia.

Tymczasem mecz mógł się kapitalnie rozpocząć dla miejscowych. Wszystko za sprawą uderzenia z pierwszej piłki w wykonaniu Lisandro Semedo. Skrzydłowy huknął, ile miał tylko sił w nodze, ale fantastyczną paradą popisał się Frantisek Plach. W ogóle, pierwsza bezbramkowa połowa miała dóch bohaterów. Wspomniany właśnie Plach oraz Albert Posiadała. Bramkarz Zielonych między innymi obronił sytuację sam na sam z Michaelem Ameyawe, a następnie kolejna dobra okazję tego zawodnika. Ponadto pod koniec pierwszej części młodzieżowiec Zielonych wykazał się refleksem przy strzale- Jakuba Czerwińskiego.

Po zmianie stron, pojedynek wciąż miał niezwykle otwarty i wyrównany przebieg. Jednak szczęście w 54 minucie uśmiechnęło się do Zielonych. Dawid Abramowicz popisał się precyzyjną wrzutką futbolówki w pole karne do nabiegającego na nią Pedro Henrique. Brazylijczyk wyskoczył wysoko i tym razem ku uciesze fanów, zamiast w poprzeczkę, bądź słupek, jak to miało miejsce w pojedynku z Cracovią, przymierzył w światło bramki! Niemalże 10 minut później w pole karne Piasta wpadł Lisandro Semedo, ale jego strzał przeszedł, tuż obok dalszego słupka bramki Placha!

W 73 minucie z gola cieszyli się goście ze Śląska! Mateusz Cichocki faulował w polu karnym Jorge Felixa, a sędzia Jarosław Przybył po analizie wideo, wskazał na popularne „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Chrapek, trafiając w samo środek bramki. W 83 minucie Posiadała nie dał się już zaskoczyć, chwytając piłkę po uderzeniu z bliskiej odległości Gabriela Kirejczyka. Choć sędzia Przybył do regulaminowego czasu doliczył siedem minut, to wynik już się nie zmienił.