Festiwal strzelecki w sparingu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom. Padło aż osiem bramek, a mecz zakończył się remisem

Michał Nowak
W sobotę, 21 lipca, Broń Radom grała towarzysko z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Mecz sparingowy pomiędzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski a Bronią Radom obfitował w aż osiem bramek. Ostatecznie zakończył się remisem 4:4. W innych sparingach: Pilica Białobrzegi zremisowała z Huraganem Wołomin, a Energia Kozienice przegrała z Wisłą Puławy.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 4:4 (2:3)
Bramki: Madej 32, Michał Grunt 36, Smuczyński 63, Mąka 85 z karnego - Imiela 15, Nowosielski 23, Smolarczyk 25, 50
Broń I połowa: Młodziński - Góźdź, Gorczyca, Kventsar, Wicik, Czarnota, Imiela Paterek, Nowosielski, Smolarczyk, Czarnecki.
Broń II połowa: Kurek - Góźdź (76 Sobolewski), Wojciech Kupiec, Możdżonek, Stefański, Leśniewski, Czarnota (60 Winiarski), Sala, Nogaj, Więcek, Smolarczyk (76 Lis).

W ekipie Broni od pierwszych minut zagrał Michał Smolarczyk, wychowanek Korony Kielce, który ma za sobą dwa występy w ekstraklasie.

Radomianie dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w piątej minucie bliski zdobycia gola był Wojciech Gorczyca. Po kwadransie gry Broń prowadziła 1:0. Z pięciu metrów głową do siatki trafił Adam Imiela. Goście byli zdecydowanie lepsi na początku tego spotkania, czego efektem były dwie kolejne bramki. W 20 minucie dobrą okazję miał Konrad Paterek, ale górą był golkiper KSZO.

Chwilę później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym, a z jedenastu metrów nie pomylił się Piotr Nowosielski. W kolejnej akcji Broń zdobyła następnego gola. Dośrodkowanie Jakuba Goździa na gola zamienił Michał Smolarczyk.

Pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w 32 minucie i od razu zakończył się on zdobyciem gol. Madej przelobował Młodzińskiego. Kilka chwil później KSZO zdobyło bramkę kontaktową, a jej autorem był Michał Grunt.

Przed przerwa radomianie mieli jeszcze kilka sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Smolarcyzk wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy i podwyższył na 4:2. W 62 minucie padł trzeci w tym meczu gol dla KSZO. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Smuczyński trafił głową do siatki.

Mimo szybko strzelonego gola na początku drugiej połowy, ta część gry była nieco gorsza w wykonaniu ekipy z Plant. Z dobrej strony prezentował się w tym spotkaniu Smolarczyk, który w 75 minucie miał kolejną okazję strzelecką. W kolejnej akcji Emil Więcek trafił w poprzeczkę.

W 84 minucie w polu karnym faulował Możdżonek, a do remisu z "jedenastki" doprowadził Mąka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4.

W innych sparingach:

Pilica Białobrzegi - Huragan Wołomin 2:2 (1:0), Michał Kucharczyk i Piotr Skałbania dla Pilicy.
Pilica: Adamczyk - Kacperkiewicz, Jaworski, Białecki, Karasek, Rawski, Zawadzki, Kencel, Stanisławski, Skałbania, Kucharczyk, oraz Sapała, Styczeń, Zięba, Adamczyk, Janowski, Bykowski, Zawisza, Stróżka, Michalski, Janiszewski, Król.

Energia Kozienice - Wisła Puławy 2:3 (0:1), Roman Skowroński 49, Patryk Kędra 55 - Szczotka 13, Sulkowski 49 z karnego, Kobiałka 88.
Energia: Baranowski (31 Różański, 61 Włodarczyk) - Szary, Laqment, Sekiłą, Łukaszczuk, Osiak, Wójcik, Czerwiński, Kołodziejczyk, Ciupiński, Seremak, ponadto grali: Piasek, Żdżalik, Kędra, Wasilewski, Świątek, Stępiński, Ośka, Strzelczyk, Książek, Skowroński.

Proch Pionki - LKS Promna 4:1 (1:1), Szczepański, Kołodziej, Pacherski, Pryciak z karnego - testowany.