MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festyn ekologiczny w Kozienicach

Anna GOGUŁA
Uczniowie dali się ponieść wyobraźni. Własnoręcznie wykonali nawet ekologiczny rower.
Uczniowie dali się ponieść wyobraźni. Własnoręcznie wykonali nawet ekologiczny rower. Zdjęcia archiwum szkoły
Zdrowa żywność sporządzona na podstawie staropolskich przepisów, drewniane samochody i wiatraki oraz lalki uszyte z materiału. Wszystkie to znalazło się na szóstym festynie ekologicznym zorganizowanym w liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawiły się ekologiczne przedmioty. Były nie tylko produkty spożywcze, ale i zabawki.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawiły się ekologiczne przedmioty. Były nie tylko produkty spożywcze, ale i zabawki.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawiły się ekologiczne przedmioty. Były nie tylko produkty spożywcze, ale i zabawki.

Zgodnie z tradycją, festyn odbył się jesienną porą. Jego celem jest uświadamianie młodzieży, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa ekologia.

- Innym istotnym celem imprezy jest integracja nowych uczniów. Pierwszoklasiści, razem z uczniami starszych klas, muszą przygotować się do tego spotkania - powiedziała Ewa Malec, dyrektor liceum.

KOLOROWE STOISKA

Uczniowie przygotowali kolorowe stoiska, na których znalazły się potrawy, instrumenty i zabawki wykonane z materiałów ekologicznych.

- Na kramach pojawiły się pyszne i oryginalne potrawy. Zadbano też o zabawne i niezwykłe dekoracje. Uczniowie przebrani w ciekawe stroje prezentowali swoje "stragany" i zachęcali przybyłych gości nie tylko do oglądania ich dzieł, ale także do degustacji potraw - opowiada o imprezie dyrektor.

W EGZOTYCZNYM KLIMACIE

Jak zaznaczyła dyrektorka, tegoroczny festyn nawiązywał do kampanii Budujemy Szkoły Nadziei, w którą zaangażowani są uczniowie szkoły.

- Jej cel to zwrócenie uwagi na problemy ludzi żyjących w Afryce, którzy nie mają warunków do życia i edukacji. Inicjatywa i twórcze działania młodych ludzi mają przyczynić się do zbiórki funduszy. Te natomiast mają wspomóc budowę szkół, studni i dożywiania dzieci na Madagaskarze. Stąd na festynie nie zabrakło, inspirowanych kulturą afrykańską, strojów, instrumentów czy dekoracji - opowiada o kampanii Ewa Malec.

NAGRODY ZA PREZENTACJE

Zgodnie z utartą już tradycją, stoiska i ich zawartość oceniane były przez komisję, która przyznawała nagrody i wyróżnienia. Wybierano najciekawsze, najbardziej oryginalne i pomysłowe prezentacje.

- W tym roku pomysły były naprawdę rewelacyjne, a jadło przepyszne - zachwycała się dyrektor. - Miejsca na podium zajęły cztery klasy. Pierwsze zdobyła IIIa, drugie Id. Na trzecim znalazły się natomiast ex equo klasy IIa i Ie. Dodatkowe wyróżnienie za stoisko "Madagaskar" przyznano klasie IIb.

UDANA IMPREZA

Po części oficjalnej nastąpiły zabawy i konkursy. Uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane ekologiczne instrumenty, niektórym udało się nawet na nich zagrać.

- Tego dnia szkołę odwiedziły też przedszkolaki. Brały one udział w przedstawieniu przygotowanym przez grupę teatralną "Lotea". Wszyscy dobrze się bawili, radosny nastrój i uśmiechy na twarzach były potwierdzeniem, że takie imprezy mają swój sens i klimat - powiedziały Paulina Wilkowska i Oliwia Długosz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie