Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festyn rodzinny w Taczowie już w niedzielę. Zagra Zakopower! [PROGRAM]

tnt
O godzinie 20 na scenie zagra gwiazda - zespół Zakopower, założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Będzie można usłyszeć takie przeboje, jak „Kiebyś ty”, „Galop”, czy „Boso”.
O godzinie 20 na scenie zagra gwiazda - zespół Zakopower, założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Będzie można usłyszeć takie przeboje, jak „Kiebyś ty”, „Galop”, czy „Boso”. archiwum zespołu
W niedzielę, 10 czerwca w Taczowie będzie festyn rodzinny na stadionie z okazji 100-lecia niepodległości Polski. W programie są gra terenowa, warsztaty, cyrk retro i pokazy inscenizacji potyczek. Na deser dla gości festynu zagra zespół Zakopower.

Wydarzenie zacznie się o godzinie 12 mszą świętą, a potem będzie gra plenerowa „Od Ziuka do Marszałka” (wyniki o 18.30), w czasie której uczestnicy poczują się jak w czasach zaborów i I wojny światowej i dowiedzą się, jak wyglądała młodość marszałka Piłsudskiego. Gracze znajdą się w dworze z XIX wieku, szkole pod zaborami, będą szyfrować meldunki, przejdą też musztrę. Na początku festynu zostaną także otwarte stoiska animacyjne, a o godzinie 13.30 i 18.45 będzie pokaz cyrku retro, w tym niezwykle widowiskowy pokaz akrobatyki w kole, oraz warsztaty kuglarskie.

Inscenizacja potyczki z lokalnym akcentem

O godzinie 14.30 organizatorzy zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O 15.30 będzie pokaz musztry konnej kawalerii z 1920 roku i inscenizacja potyczki z wojny polsko-bolszewickiej oraz pokaz układania konia. W inscenizacji nie zabraknie wzmianki o Teresie Grodzińskiej, sanitariuszce ze wsi Jaszowice w gminie Zakrzew, która brała czynny udział w tej wojnie, za co została odznaczona krzyżem Virtuti Militari. Autorem scenariusza i komentarza jest Przemysław Bednarczyk, znany radomski historyk i producent inscenizacji historycznych.

Wokół nie zabraknie także scenek, w których można będzie obserwować, jak żołnierze z lat dwudziestych radzili sobie w obozowiskach. Będzie obozowisko polskiej kawalerii 1920 roku, ale także jazdy bolszewickiej, namioty z sanitariuszkami, czy obozowisko piechoty. Niezwykłą atrakcją dla dzieci będzie też możliwość przejażdżki na koniach ułanów.

Muzyczne doznania

O 17 zacznie się spektakl „Wieczór w Adrii. Szlagiery międzywojnia”, w czasie którego będzie można usłyszeć największe przeboje z repertuaru między innymi Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, oraz zobaczyć walce, fokstroty, tanga i charlestony. Będzie też pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej Policji.

O godzinie 19.30 będzie koncert zespołu Sens, a o godzinie 20 na scenie festynu zagra gwiazda - Zakopower, polski folkowy zespół założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Będzie można na żywo usłyszeć takie przeboje, jak „Kiebyś ty”, „Galop”, czy „Boso”.

Imprezę zakończy o 21 widowiskowy pokaz laserowy. Wstęp na festyn jest bezpłatny.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Zobacz też: Pożar pustostanu przy Torowej w Radomiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie