Filip Wojtunik, radomski paralekkoatleta potwierdza swój talent. Radomianin zdobył dwa medale mistrzostw Polski seniorów

Radosław Olchowski
Filip Wojtunik z RLTL Optimy Radom na podium paralekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum Optima Radom
Filip Wojtunik, zawodnik RLTL Optimy Radom ponownie błysnął talentem. Na zakończonych w Szczecinie paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorów zdobył dwa brązowe medale.

Radomski paralekkoatletka Filip Wojtunik z kolejnymi sukcesami. Zdobył medale mistrzostw Polski

Przed trzema tygodniami Wojtunik rywalizował w mistrzostwach kraju młodzieżowców. No i Tarnowie zdobył trzy medale. Złoty oraz dwa srebrne.

Ale radomianin miał w zanadrzu kolejne prestiżowe zawody. Były to paralekkoatletyczne mistrzostwa kraju seniorów. I jak sam twierdzi co prawda był zestresowany przed tymi zawodami, to ostatecznie spisał się pierwszorzędnie.

W biegu płaskim na 400 metrów wywalczył brązowy medal. Dystans przebiegł w czasie 55.15 sek., co jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie.

- Byłoby srebro w mojej kategorii schorzeń, ale organizatorzy połączyli dwie kategorie i na listach MP seniorów jestem trzeci. To i tak wielki sukces – powiedział Echu radomski lekkoatleta.

Dzień później Wojtunik biegał na dystansie 100 metrów. W sprincie też zajął trzecie miejsce, co dało mu brąz krajowych zawodów. Podopieczny trenera Stanisława Lebiody miał też biegać na 200 metrów, ale ze startu musiał się wycofać. Wszystko przez uraz mięśnia uda. Zawodnik podsumował swoje starty w mistrzostwach oraz zdradził kolejne plany startowe.

- Z uwagi na to że były to moje pierwsze mistrzostwa Polski seniorów czułem się zestresowany. Wiedziałem że będę rywalizować z bardzo dobrymi zawodnikami. Przed startem byłem skoncentrowany wyłącznie na biegach. Na szczęście na 400 metrów wywalczyłem brąz oraz poprawiłem życiówkę z czego jestem dumny. W biegu na 100m nie udało się poprawić rekordu życiowego ale zdobyłem również brąz. Bieganie z tak dobrymi zawodnikami to czysta przyjemność. Prawdopodobnie 16 lipca będę biegał w Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej. Mam wystartować w biegu na 100 metrów. To wiele dla mnie, w tym sezonie. Jednak chcę być lepszy, a każdy start do tego doprowadza – skomentował dla Echa radomski zawodnik.
Tymczasem we Włocławku odbyły się mistrzostwa Polski do lat 23. Zawodnik radomskiej Optimy Jarosław Andrzejczak zajął drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem. W najlepszej próbie radomianin posłał dysk na odległość 52.84 metra, co dalo podopiecznemu trenera Marcina Waśniewskiego srebro krajowych mistrzostw. W tej konkurencji wygrał Wojciech Marok z MKS -u Jurand Szczytno, który osiągnął 53.66 metra.