Fortun 1 Liga. Radomiak Radom zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice. Gol Mateusza Cichockiego

Fragment meczu, Radomiak - Puszcza.
Fragment meczu, Radomiak - Puszcza. Włodzimierz Łyżwa
W meczu 17 kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom zremisował 1:1 Puszcza Niepołomice. Radomianie od 37 minuty przegrywali 0:1. Dopiero w 78 minucie wyrównali po golu Mateusza Cichockiego.

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Piotr Stawarczyk 37, 1:1 Mateusz Cichocki 78
Radomiak:Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik (46 Kaput, 74 Leandro) - Karwot, Banasiak - Mikita, Makowski, Michalski (57 Winsztal) - Górski.
Puszcza:Niemczycki - Czarny, Widejko, Stawarczyk, Stępień - Żytek, Kotwica - Tomalski, Serafin (88 Orłowski), Sitek (69 Bąk) - Embalo (82 Uwakwe).
Żółte kartki: Banasiak, Kaput, Karwot (Radomiak), Kotwica, Embalo, Widejko (Puszcza).
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
Widzów: 3526.

Ile znaczy dla Radomiaka Radom, Brazylijczyk Rossi Leandro, można było się przekonać w meczu z Puszczą Niepołomice. Leandro nie wybiegł z podstawowym składzie ze względu na drobny uraz mięśniowy. Cały tydzień przed meczem z Puszczą nie trenował. W 74 minucie, trochę także na własną prośbę, ale po konsultacji z Dariuszem Banasikiem, trenerem Radomiaka, Brazylijczyk wszedł na boisko. Za kilka minut dograł piłkę z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Mateusz Cichocki fantastycznym strzałem głową pokonał Karola Niemczyckiego.

Radomiak niesiony głośnym dopingiem kibiców, dążył do strzelenia zwycięskiego gola. Radomianie mieli kilka okazji, ale cały mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Pierwsze 30 minut pierwszej połowy zdecydowanie pod dyktando Radomiaka. Podopieczni trenera Dariusza Banasika stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych okazji do strzelenia gola, ale zawiodła skuteczność, lub na przeszkodzie stanął bramkarz Puszczy.

Niepołomicka drużyna między 30, a 37 minutą stworzyła sobie cztery okazje bramkowe. Trzy wybronił nasz bramkarz Mateusz Kochalski, ale skapitulował po strzale Piotra Stawarczyka.

Słupek i poprzeczka
Początek drugiej połowy, to nieoczekiwanie przewaga Puszczy. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza mieli dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku.
W 60 minucie, po strzale Rafała Makowskiego, piłka trafiła w słupek. W 82 minucie po atomowym strzale popisał Huberta Tomalskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma