Radomiak Radom pokonał Raków Częstochowa, czyli aktualnego mistrza Polski. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Radomiak Radom grał z Rakowem Częstochowa i wygrał z aktualnymi mistrzami Polski 2:1. Maciej Kwiatkowski
Kolejny mecz piłkarze Radomiaka Radom w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy rozegrali przed własną publicznością. Zieloni podejmowali Raków Częstochowa, czyli aktualnego mistrza Polski i zwyciężyli 2:1. Na portalu www.echodnia.eu relacja tekstowa na żywo z tego wydarzenia.

Radomiak Radom – Raków Częstochowa 2:1 (2:0)
Bramki: Ante Crnac 25. (samobójcza), Jardel 44 - Papanikolaou 50.

Radomiak: 28. Gabriel Kobylak - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 4. Luka Vušković, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (79, 11. Daniel Pik), 6. Michał Kaput (72, 77. Chrístos Dónis), 8. Luizão, 66. Bruno Jordão (87, 16. Mateusz Cichocki), 20. Luís Machado (87, 23. João Peglow) - 22. Jardel.

Raków: 89. Kacper Bieszczad - 25. Bogdan Racovițan, 24. Zoran Arsenić (80, 88. Matej Rodin), 4. Strátos Svárnas - 20. Jean Carlos Silva, 5. Gustav Berggren (60, 30. Władysław Koczerhin), 66. Giánnis Papanikoláou (80, 8. Ben Lederman), 11. John Yeboah (78, 27. Bartosz Nowak), 21. Dawid Drachal, 26. Erick Otieno (60, 10. Ivi López) - 19. Ante Crnac.

Sędziował: Jarosław Przybył - Kluczbork

1 minuta: Radomianie szybko próbowali zaskoczyć raków, ale ich akcja w ofensywie nie była skuteczna.
8. minuta: Na bramkę Rakowa strzelał Jordao. Ofensywny zawodnik Radomiaka przymierzył, ale zawodnik przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.
25 minuta: GOL DLA RADOMIAKA: Zieloni zaproponowali mistrzom Polski swoją popisowa akcję. Z autu na wysokości pola karnego piłkę wrzucał Dawid Abramowicz. Zrobił to tak wybitnie, że obrońca częstochowian skierował piłkę do własnej bramki.
32 minuta: Raków próbuje odpowiedzieć, ale Zieloni skutecznie bronią.
44 minuta: [/b GOL DLA RADOMIAKA: Błąd, a nawet wielbłąd przyjezdnych. Z piłką minął się bramkarz Kacper Bieszczad. Golkiper Rakowa minął się z piłką, a Jardel znalazł się z futbolówką sam przed polem karnym. Nie mógł nie trafić i Radomiak prowadził do przerwy dwoma golami.

Po przerwie Raków rzucił się do odrabiania start i szybko zmniejszył starty.

50 minuta: GOL DLA RAKOWA: Ioannis Papanikolaau znalazł się z piłką w polu karnym i strzałem z bliska pokonał Gabriela Kobylaka.
58 minuta: Ofensywną akcję Zielonych finalizował Lisandro Semedo. Pomocnik Radomiaka kropnął ile sił. Piłka szybowała w lewy róg bramki Rakowa, ale tym razem Kacper Biesczad w tylko sobie znany sposób odbił futbolówkę!
61 minuta: Po rzucie rożnym do piłki dopadł Dawid Drachal. Napastnik, który piłki uczył się niegdyś w Radomiu uderzył w kierunku bramki Radomiaka. Na szczęście dla gospodarzy obok bramki.
65 minuta: Vladyslaw Kochergin i Ivi Lopez na boisku. Trener Dawid Szwarga stawia wszystko na jedną kartę, wprowadzając ofensywnych graczy.
75 minuta: Radomiak prowadzi i jest cały czas w ataku na bramkę rywali. Zieloni jak najbardziej daleko od swojej bramki odsuwają grę.
86. minuta: Trener radomian Maciej Kędziorek wprowadza nowych zawodników. Głównie defensywnych. Jak choćby Mateusza Cichockiego, czy debiutującego w barwach miejscowych Joao Peglowa.
90 minuta: Sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka dołożył do regulaminowego czasu drugiej części aż pięć minut.
90 minuta+5 koniec spotkania. Radomiak ograł mistrza polski. Medaliki z Częstochowy oddali więcej strzałów na bramkę, ale to Zieloni byli skuteczniejsi.

- Oddaliliśmy się od strefy spadkowej mocno, Wiedzieliśmy z kim się mierzymy. Ale okazaliśmy się lepsi. Cieszy to, że w swoim polu karnym nie pozwoliliśmy Rakowowi na wiele. Teraz możemy się skupić na wyższych celach - skomentował po meczu Jan Grzesik, obrońca Radomiaka.

Zobacz, jak kibice Radomiaka Radom szykowali się do meczu z Rakowem.

Tak zapowiadaliśmy mecz Radomiaka z Rakowem

Wyjazdowy remis Radomiaka z Puszczą Niepołomice w ostatnim meczu mistrzowskim Zieloni okupili dodatkowymi startami. Po pierwsze kontuzji doznał napastnik Leonardo Rocha i z tego powodu nie wystąpi w starciu z Rakowem. Dodatkowo kary za kartki muszą odcierpieć Rafał Wolski i Vagner Diaz.

Mimo to radomianie z pewnością będą chcieli się zrewanżować rywalom za porażkę w rundzie jesiennej. Wówczas Raków wygrał zdecydowanie, bo aż 3:0.

Tymczasem oto garść informacji dla kibiców, którzy w piątkowy wieczór stawią się na meczu Radomiaka z Rakowem na stadionie im. Braci Czachorów przy ulicy Struga 63.

- Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 18:30. Apelujemy do kibiców, o jak najwcześniejsze przybycie na obiekt. Usprawni to wejście na stadion i zminimalizuje kolejki. Zachęcamy Państwa do skorzystania z komunikacji miejskiej. Informujemy, że kibice, którzy będą posiadali bilet lub karnet na mecze Radomiaka, na stadion przy Struga 63 dojadą bezpłatnie. Darmowa komunikacja miejska w dniu meczowym dla fanów będzie obowiązywała od 15:30 do 02:30. Częstotliwość kursowania autobusów zostanie zwiększona przed i po meczu – czytamy w komunikacie organizacyjnym.