Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom kończy ligowy sezon meczem z PGE GKS Bełchatów. Rywal zielonych od 15 lat nie wygrał w Radomiu

Maciej Górski (z lewej) napastnik Radomiaka Radom.
Maciej Górski (z lewej) napastnik Radomiaka Radom. Joanna Gołąbek
W meczu 20 kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom w niedzielę (dziś) o godzinie 12.40 na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9 rozpocznie mecz z PGE GKS Bełchatów. Na żywo będziemy podawać wynik tego spotkania. To ostatni mecz Radomiaka w tym roku.

Radomiak Radom - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Michalski 6, 2:0 Patryk Mikita 47 karny,
Radomiak: Haluch - Jakubik (86 Banasiak), Cichocki, Pietrzyk, Abramowicz - Kaput, Michalski (88 Nowakowski) - Leandro (79 Nowak), Makowski, Mikita - Górski.
PGE GKS: Niżnik - Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Wołkowicz - Biel (46 Flaszka), Czajkowski (69 Golański), Marzec (77 Bartosiak), Małachowski, Thiakane - Kocyła.
Czerwona kartka: Thiakane (GKS)
Żółte kartki: Czajkowski, Marzec, Niżnik, Kołodziejski, Kocyła (GKS), Cichocki (Radomiak)
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
Widzów: 3452.

1' gramy zaczyna GKS
2' niecelny strzał Makowskiego
5' trzeci róg dla Radomiaka
6' 1:0 gol - Mateusz Michalski wpadł z piłką w pole karne i mocnym strzałem pokonał z Daniela Niżnika
9' kolejna okazja bramkowa dla Radomiaka, strzelał Michalski nad bramką
19' mocny, ale minimalnie niecelny strzał Mikity
45' strzał Michalskiego z najwyższym trudem na róg wybił bramkarz gości.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

46' gramy zaczął Radomiak
47' karny dla Radomiaka, za faul bramkarza na Macieju Górskim. 2:0 jedenastkę pewnie wykonał Patryk Mikita
78' pierwsza zmiana w Radomiaku, Nowak za Leandro.
84' czerwona kartka dla Thiakane za brutalny faul na Damianie Jakubiku.
KONIEC MECZU

W ligowej tabeli, Radomiak zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 33 punktów. Bełchatów jest na jedenastym miejscu z 24 punktami na koncie. Radomiak od czterech ligowych kolejek nie może wygrać meczu. Z Miedzią w Legnicy przegrał 1:3, a później trzy mec ze zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice, 2:2 z GKS w Tychach i 0:0 ze Stomilem w Olsztynie.

Radomiak w niedzielnym meczu zagra bez kilku podstawowych zawodników. Do grona nieobecnych w tym meczu, jeżeli chodzi o radomski zespół dołączył Meik Karwot, defensywny pomocnik, który będzie pauzował za cztery żółte kartki. Kontuzjowani są trzej zawodnicy, Michał Grudniewski, Mateusz Lewandowski i Maciej Świdzikowski.

Po raz czternasty
Dotychczas obie drużyny rywalizowały w lidze 13 razy. Bilans jest korzystny dla GKS, który wygrał pięć spotkań. Cztery mecze kończyły się remisowo. Radomiak schodził z boiska zwycięski czterokrotnie. Bilans bramkowy to 19-15 dla GKS. Bełchatowianie jednak od ... 15 lat nie wygrali meczu w Radomiu.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma